Pierwszy dodatek „Shadow of the Tomb Raider – The Forge” już 13 listopada!

Studio Square Enix wyda 13 listopada 2018 r. pierwszy z siedmiu DLC do gry „Shadow of the Tomb Raider” zatytułowany „The Forge”, który oferuje grę kooperacyjną w nowym grobowcu.

Shadow of the Tomb Raider – The Forge (DLC)

Każda gra wideo o wielkim tytule, z czasem otrzymuje zwykle dodatki, a wydana we wrześniu tego roku kolejna część przygód Lary Croft pt. Shadow of the Tomb Raider nie jest wyjątkiem. Studio Square Enix ogłosiło właśnie, kiedy pojawi się pierwsze z siedmiu rozszerzeń (DLC) do gry głównej.

Dodatek zatytułowany „The Forge” zostanie udostępniony 13 listopada 2018 r. na Xbox One, PlayStation 4 i PC. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie to pierwsza część kooperacyjnej rozgrywki w grze Shadow of the Tomb Raider. Nowy tryb będzie się nieco różnił od tego wydanego w rozszerzeniach do gry Rise of the Tomb Raider z 2015 roku.

Niestety, nie udostępniono zbyt wielu szczegółów na temat tego, jak będzie dział tryb kooperacji, a szkoda, ponieważ jest to jedna z bardziej wyjątkowych rzeczy, które zostaną dodane do tej serii. Naturalnie całe rozszerzenie pt. The Forge koncentruje się wokół nowego grobowca, który należy znaleźć, a dodatkowe szczegóły narracji idą w parze z tym, co prawdopodobnie jest głównym celem w całej rozgrywce.

Prawdopodobnie warto będzie dokupić to rozszerzenie, jeśli jesteś fanem gry. Nie wiemy jeszcze, ile każdy z siedmiu dodatków będzie kosztować osobno. A jeśli jeszcze nie kupiłeś gry, to wydanie „Croft Edition” powinno obejmować grę główną wraz z karnetem na przyszłe wydania DLC i inne bonusy.

źródło: Square Enix via Engadget