Nintendo patentuje etui zamieniające smartfona w Game Boya

Nowy patent Nintendo pokazuje, w jaki sposób za pomocą etui na smartfona można zamienić telefon w działającego Game Boya.

Patent obudowy zamieniającej smartfona w Game Boya (fot. Nintendo)

W 2016 roku Nintendo zaczęło opracowywać gry zaprojektowane specjalnie do grania na smartfonach. Dzięki takim tytułom jak Super Mario Run i Animal Crossing: Pocket Camp na smartfony trafiły najbardziej interesujące postaci ze świata gier Nintendo, bez wykorzystywania przycisków taktycznych i plastikowych przystawek do smartfona.

To może się jednak zmienić, ponieważ Nintendo złożyło wniosek o patent, który sprawia, że smartfon będzie wyglądał jak Game Boy.

Zgłoszenie patentowe zostało złożone wiosną tego roku i opisuje obudowę smartfona, zamieniającą urządzenia w Game Boya. W obudowie znajduje się kwadratowe wycięcie, które z wyświetlacza smartfona wyodrębnia mały ekran, a przyciski pod nim są interaktywne, zdolne do dostarczania danych wejściowych do ekranu dotykowego. Jest to coś, co inne firmy trzecie próbowały zrobić wcześniej, ale z różnym powodzeniem.

Przeczytaj także: Etui Wanle na iPhone’a udające Game Boya

Patenty nie zawsze skutkują produktami, ale Nintendo ma całkiem niezłe wyniki w odświeżaniu swoich kultowych wersji konsoli do gier. W 2016 roku NES Classic sprzedał się zaraz po wydaniu, a ta ekscytacja nadal trwała, sprzedając więcej systemów niż PS4, Xbox One i Switch w czerwcu tego roku. Nie zdziwi mnie więc to, że firma ponownie wyda swoje klasyczne gry, które mogą wymagać dodatkowego urządzenia w formie obudowy do smartfona – bo przecież ileż można kupować nowych urządzeń mobilnych!

Patent obudowy zamieniającej smartfona w Game Boya (fot. Nintendo)
Patent obudowy zamieniającej smartfona w Game Boya (fot. Nintendo)

Nie ukrywam, że zagrałbym w Mario albo Tekkena w wersji na Game Boya, która pamiętam z lat 90. Ależ mnie wtedy bolały kciuki!

źródło: The Verge via United States Patent and Trademark Office Patent #: US20180275769