Facebook Lite dostępny na iOS-a, ale nie dla wszystkich!

Facebook testuje obecnie odchudzoną wersję aplikacji mobilnej  Facebooka Lite na iPhone’a – do tej pory aplikacja była dostępna tylko na Androida.

Facebook Lite for iOS

Odchudzona wersja aplikacji Facebook Lite przeznaczona jest dla osób, które chcą zminimalizować wykorzystanie danych komórkowych oraz miejsce na urządzeniu.

Po pierwsze, sama aplikacja ma tylko ok. 5 MB, zużywając mniej danych do pobrania i zużywa mniej miejsca na urządzeniu. Po pobraniu aplikacja Facebook Lite na iPhone’a ma znacznie mniej danych i zużywa mniej energii. Jest ona przeznaczony głównie dla rynków wschodzących, na których dane są drogie w stosunku do średniej dochodów.

Wersja Facebooka Lite na Androida po raz pierwszy wprowadzona została na rynek w 2015 roku i obecnie wciąż znajduje się w fazie testowej. Aby ją przetestować na Androidzie, trzeba wyrazić chęć udziału w testach w sklepie Google Play, zgłaszać opinie i sugestie w grupie na Facebooku.

Niestety, Facebook Lite na iPhone’a nie jest jeszcze dostępny w Polsce. Facebook twierdzi, że lekka wersja Facebooka jest dostępna w wybranych regionach. Do tej pory znaleziono tę aplikację w wersji na iOS-a jedynie w tureckiej wersji sklepu App Store.

Facebook Lite na iOS-a (App Store Turcja)
Facebook Lite na iOS-a (App Store Turcja)

Obecnie wersje aplikacji Lite są dość popularne, ponieważ deweloperzy koncentrują się na rynkach rozwijających się, ale Android staje się priorytetem, ponieważ jest to dominująca platforma w tych częściach świata.

źródło: 9TO5Mac