„Yahoo Together” to nowy komunikator mobilny inspirowany IRC-em

Firma Yahoo wydała właśnie nową aplikację mobilną do obsługi wiadomości błyskawicznych o nazwie „Yahoo Together” – ale czy ktoś jej potrzebuje?

Komunikator mobilny Yahoo Together

W lipcu tego roku Yahoo zamknęło jedną z pierwszych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych na rynku Yahoo Messangera. Powód? Brak zainteresowania.

Mówiąc najprościej, ludzie przeszli na bardziej  proste (być może bezpieczniejsze) rozwiązania. Ale teraz firma powraca z całkowicie nową aplikacją Yahoo Together do przesyłania wiadomości mobilnych i internetowych. Ma nowy modny wygląd i chce być konkurentem na rynku silnych graczy takich jak Facebook czy Snapchat.

Yahoo Together nie ukrywa swoich ambicji, aby konkurować z każdą inną aplikacją na rynku, zwłaszcza Slackiem, do którego aplikacja Yohoo jest bardzo podobna, choć brakuje jej niektórych funkcji.

Appka wykorzystuje symbol skrótu (#) w rozmowach, które ludzie mogą rozpoznać właśnie w aplikacji Slack. Ale hashtag (#) został w rzeczywistości wprowadzony do użycia w sieciach IRC jeszcze dekady temu – oznaczano za pomocą niego kanały, a Yahoo w tym przypadku podłapało dawną ideę z IRC-a. Rozmowy tematyczne to nie tylko nowe czaty, które konfigurowane są przez użytkownika, ale działają raczej jako podzbiory głównego czatu grupowy.

Jeśli chodzi o funkcje, to mam nadzieję, że przynajmniej połączenia głosowe zostaną ostatecznie wprowadzone. W tak ogromnym oceanie aplikacji do komunikacji mobilnej, Yahoo będzie miało bardzo trudne zadanie, aby wybić się na tle konkurencyjnych rozwiązań i zmusić użytkowników, aby zaczęli korzystać z Yahoo Together…

Yahoo Together jest kierowany przez ten sam zespół, który opracował Yahoo Messengera. Aplikacja miała zamkniętą wersję beta na początku tego roku pod nazwą „Yahoo Squirrel”. Teraz aplikacja dostępna jest już dla wszystkich pod nową nazwą. Aby korzystać z usługi Yahoo Together musisz mieć konto Yahoo, ale możesz zapraszać osoby do swojej grupy, nawet jeśli nie są zarejestrowane. Dzieje się tak za pomocą spersonalizowanego kodu, który może wprowadzić zaproszona osoba po zalogowaniu.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Yahoo Together
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Yahoo Together

Aplikacja jest nieco toporna, choć ma dość unikalną funkcję w postaci inteligentnych przypomnień. Dzięki nim możesz ustawić przypomnienie dla dowolnej wiadomości na czacie i powiadomić wszystkich uczestników o wybranej dacie i godzinie.

https://youtu.be/6vAjZ2pCAs8

Niestety, przynajmniej na razie, Yahoo Together nie ma wersji na komputery lub przeglądarkę. Yahoo mogło by być bardziej rozsądne, aby przynajmniej opracować wersję internetową dla swojej najnowszej usługi, aby nie spotkał jej podobny losu co poprzednika.

Aplikację można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródła: Yahoo Together (1) via TechCrunch, phoneArena