Steve Jobs zmarł dokładnie 7 lat temu

W rocznicę śmierci Steve’a Jobsa, Tim Cook tradycyjnie już wspomina wkład swojego przyjaciela w to jak zmieniał świat „służąc ludzkości”.

Steve Jobs (portret)

Każdego roku od 5 października 2011 roku, Tim Cook wspomina Steve’a Jobsa, publikując jego zdjęcia na Twitterze i składając hołd za jego geniusz, wizjonerstwo i to co robił.

Dzisiaj mija siedem lat, odkąd Steve Jobs zmarł w wieku 56 lat. Składając hołd swojemu byłemu szefowi, dyrektor Apple’a Tim Cook opublikował tradycyjnie już wiadomość na Twitterze: Steve pokazał mi – i nam wszystkim – co to znaczy służyć ludzkości – napisał Cook. Tęsknimy za nim, dziś i każdego dnia, i nigdy nie zapomnimy celu, który nam wyznaczył.

Cook po raz pierwszy dołączył do Apple’a w 1998 r., wkrótce po powrocie Steve’a Jobsa do firmy – ale na długo przed tym, jak Apple dokonało zadziwiającego powrotu z rewolucyjnymi produktami w tym iPodem, iTunesem, iPhone’em i iPadem.

Cook regularnie wspomina Steve’a Jobsa. W wywiadzie udzielonym w 2014 roku ujawnił, że biuro Jobsa nadal istnieje na czwartym piętrze obecnej siedziby firmy przy Infinite Loop 1.

Kampus Apple Park nie został nazwany kampusem Steve’a Jobsa, jak sugerowali niektórzy. Ale jego nazwisko jest wiązane z każdym nowym produktem Apple’a, dzięki Steve Jobs Theatre, gdzie odbywają się medialne wydarzenia  firmy z Cupertino.

Jakie jest twoje ulubione wspomnienie o Steve’ie Jobsie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Steve Jobs na tle komputerów (zdjęcie czarno-białe)
Steve Jobs na tle komputerów

źrodło: Twitter via Cult of Mac