„Twin Peaks VR” zabierze Cię w głąb Czerwonego Pokoju

Już niedługo, gracze nowej gry „Twin Peaks VR” usłyszą „Ogniu krocz ze mną” w oryginalnych miejscach serialu umiejscowionych w wirtualnej rzeczywistości.

Twin Peaks VR (gra w wirtualnej rzeczywistości)

Nie każdy, kto w 1990 roku oglądał pierwszą serię Miasteczka Twin Peaks Davida Lyncha i Marka Frosta, może pamiętać więcej niż Laure Palmer, kobietę z pieńkiem i coś o sowach… Ale serial stał się niezaprzeczalnie znaczącym tytułem w popkulturze.

Teraz, po kilku filmach, wydaniach powieści i kolejnym serialu telewizyjnym Twin Peaks z 2017 roku, kultowy tytuł powraca jako gra VR. „Twin Peaks VR” zabierze nas do Czerwonego Pokoju, surrealistycznego miejsca z oryginalnej serii, gdzie ludzie mówią do siebie od tyłu, a sobowtór może Cię upolować. Gra w wirtualnej rzeczywistości jest produkowana przez studio Collider Games i Showtime, na podstawie ostatniego, 3. sezonu serialu, we współpracy z twórcą oryginalnej serii Davidem Lynchem.

Wykorzystując motywy i dźwięki z samego serialu, gracze przeniosą się do Glastonbury Grove, aby ostatecznie znaleźć się w zagadkowym czerwonym pokoju Red – czytamy w oficjalnej informacji Collider Games – Fani serialu podążą śladami agenta specjalnego Dale’a Coopera i spróbują powrócić do życia, które pozostawili w innym świecie.

Zobacz także: 8-bitowe intro serialu „Twin Peaks” rodem z Nintendo

W grze Twin Peaks VR znajda się sceny i dialogi z oryginalnego serialu oraz sequela. Gra została opracowana niestety tylko dla urządzeń HTC Vive i Oculus Rift i będzie dostępna tylko na Steamie.

Twin Peaks VR (czerwony pokój w grze w wirtualnej rzeczywistości)
Twin Peaks VR (czerwony pokój w grze w wirtualnej rzeczywistości)

Nie podano jeszcze ostatecznej daty premiery gry, ale uczestnicy Festival of Disruption w Los Angeles będą mogli jako pierwsi zobaczyć grę między 13 a 14 października 2018 r.

źródło: Engadget via Collider Games