Gra mobilna „Euclidean Skies” już w przedsprzedaży na iOS-a

Nowa przygodowo-logiczna gra mobilna zatytułowana „Euclidean Skies” trafi na urządzenia z systemem iOS już 25 października, a już dzisiaj można zamówić ja w przedsprzedaży.

Euclidean Skies (gra mobilna zrzut ekranu)

Programista i były student architektury Miro Straka we współpracy z dwukrotnym zdobywcą nagrody Apple Design Award Kunabim Brotherem (Blek & Frost), zapowiedział wydanie nowej gry mobilnej pt. Euclidean Skies.

Tytuł jest kontynuacją popularnej gry logicznej Euclidean Lands. Nowa gra Euclidean Skies, będzie dostępna do pobrania na urządzenia z systemem iOS od 25 października 2018 roku, a już teraz można go zamówić w promocyjnej cenie w ramach przedsprzedaży. Wszystkie przedpremierowe zamówienia objęte są 40-proc. zniżką i gr kosztować będzie 2,99 $/ 3,49 €/ 13,99 zł  zamiast 4,99 $/ 5,49 €.

Euclidean Skies łączy pływającą architekturę i obrotowy system ruchu, tworząc piękną grę logiczną, wymagającą od gracza dużych zdolności przestrzennych. Gracz może przekręcać i obracać fantastyczne pływające zamki, aby wymanewrować wrogów i poprowadzić milczącego bohatera do wyjścia w każdym z 40 poziomów.

Przeczytaj także: Jak może działać rozszerzona rzeczywistość ze smartwatchem?

W pierwszej części gry poziomy były oparte na systemie, który wymagał symetrii. Podobnie jak Kostka Rubika, graczowi przedstawiono wiele opcji, ale struktura pozostała niezmienna. W Euclidean Skies puzzle mogą być „rozwinięte” i przekształcone dalej i dalej od początkowej wersji do samego rozwiązania. Teraz każdy poziom oferuje wiele rozwiązań, a unikalna ścieżka odkrywania przez każdego gracza jest widoczna także w zamkach.

Euclidean Skies (AR – z funkcja rozszerzonej rzeczywistości na iPhone'ie)
Euclidean Skies (AR – z funkcja rozszerzonej rzeczywistości na iPhone’ie)

Euclidean Skies wykorzystuje najnowszą technologię AR firmy Apple i pozwala graczom bezproblemowo przełączyć się w tryb AR, w którym fantastyczne światy układanki unoszą się tuż przed nimi. W ten sposób gracze mogą po prostu chodzić po światach i sprawdzać je pod różnymi kątami, aby zaplanować następny ważny ruch.

Zobacz przedpremierową wideozapowiedź gry:

Grę możesz zamówić w przedsprzedaży także w polskim sklepie App Store, w cenie 13,99 zł:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: informacja prasowa