Opera Touch to doskonała przeglądarka dla iPhone’a XS z 2 powodów

Najnowsza internetowa przeglądarka mobilna Opera Touch jest jedną z najlepszych aplikacji do przeglądania WWW na iPhone’ie X oraz XS – sprawdź dlaczego?

Opera Touch (iOS i Android)

Przeglądarka mobilna Opera Touch, po premierze na Androids na początku roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wczoraj zadebiutowała na urządzeniach z systemem iOS, od razu zyskując ogromną popularność. Opera twierdzi, że jej nowa przeglądarka, to idealny wybór dla posiadaczy iPhone’ów X oraz XS (XS Max).

Firma twierdzi, że opcja szybkich akcji i przejście do wyszukiwarki na zerowym kroku sprawiają, że przeglądarka mobilna Opera Touch jest idealna dla telefonów z większym ekranem bez przycisku Home. Według twórców Opera Touch, w przeciwieństwie do Safari, jest gotowa do wyszukiwania w internecie od momentu otwarcia aplikacji.

Ludzie chcą szybko znaleźć coś w internecie i na tym zakończyć przeglądanie stron. Z tego powodu Opera zmniejszyła liczbę kroków do rozpoczęcia wyszukiwanie, które dostępne jest od razu po otwarciu aplikacji. Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w Opera Touch, jest to, że przeglądarka uruchamia się w trybie wyszukiwania i jest od razu gotowa do znajdowania rzeczy w internecie. Klawiatura jest podniesiona, a kursor paska adresu miga.

Przeczytaj także: Firefox Focus ze wsparciem dla zabezpieczeń Face ID i Touch ID

Safari natomiast pozostawia użytkownika tam, gdzie skończyłeś. Oczywiście, może to być bolesne, jeśli w rzeczywistości chcesz nadal korzystać z otwartej strony internetowej, ale Opera twierdzi, że to zapewnia dzięki funkcji zaprojektowanej specjalnie do obsługi jedną ręką, dzięki wywołaniu przycisku szybkiej akcji – trzy poziome kreski na dole ekranu.

Funkcje przeglądarki Opera Touch

Jaką przewagę nad Safari ma Opera Touch?

Przycisk szybkiego działania w dolnej środkowej części ekranu zawiera wszystkie kluczowe funkcje przeglądarki, w tym dostęp do najnowszych kart i wyszukiwanie. Dzięki temu można uzyskać dostęp do innych kart, zamknąć kartę, otworzyć nową kartę i uzyskać dostęp do innych kluczowych funkcji za pomocą jednego przesunięcia kciukiem.

Jeśli korzystasz z funkcji ciągłości na Safari, aby przełączać się pomiędzy komputerem Mac a urządzeniami z systemem iOS, Opera Touch oferuje również własną wersję tej funkcji dla urządzeń firmy Apple. Dzięki funkcji „Mój Flow” można błyskawicznie przesyłać zakładki stron internetowych na komputer z urządzenia mobilnego i odwrotnie.

Według twórców Opera Touch ma również bardziej nowoczesny i przyjemny wygląd niż Safari. Obejrzyj poniższe wideo promocyjne, aby poznać wszystkie nowości w przeglądarce Opera Touch.

Jeśli chcesz wypróbować nową aplikację, możesz pobrać ją ze sklepów App Store (iOS) i Google Play (Android):

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Opera via 9TO5Mac