Nokia 7 plus bardzo szybko dostała Adroida 9 Pie 

Smartfon roku 2018 wg. EISA jako pierwszy na świecie daje możliwość używania Androida 9 Pie na platformie Qulacomm 660!

Nokia 7 plus z Androidem 9 Pie

Android 9 Pie stawia na sztuczną inteligencję w rdzeniu systemu operacyjnego, a dodatkowo skupia się na inteligentnych doświadczeniach, a od jesieni 2018 r. system zadba także o dobre samopoczuciu użytkowników podczas konsumowania cyfrowych treści.

Firma HMD Global, producent telefonów Nokia, ogłosiła stopniowe wprowadzanie systemu Android 9 Pie na nagrodzonym przez EISA tytułem smartfonu roku modelu Nokia 7 plus. Już od dziś użytkownicy zaczną otrzymywać Android 9 Pie na swoje smartfony*.

Wyposażony w intuicyjne oprogramowanie Google i tylko najważniejsze aplikacje, smartfon Nokia 7 plus obsługuje system Android 9 Pie pozbawiony zbędnych dodatków, bez zmian interfejsu użytkownika, skórek lub ukrytych procesów pochłaniających zasoby baterii. Nowa wersja systemu opiera się na silnych cechach Androida 8.0 Oreo ™ i skupia się na bardziej dopasowanym do potrzeb użytkowników doświadczeniu z naciskiem na sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i Asystenta Cyfrowej Aktywności.

Nokia 7 plus wraz z Androidem 9 Pie razem tworzą najbardziej wydajny smartfon Nokia. Uczenie maszynowe i funkcje sztucznej inteligencji, takie jak: Adaptive Battery czy App Actions i zapewniają mądrzejszy sposób zarządzania energią oraz przetwarzania danych, przez co przyspieszają funkcjonowanie smartfonu.

Zobacz również: Udział wersji systemu Android we wrześniu 2018 r.

Będąc częścią rodziny Android One, Nokia 7 plus wprowadza App Actions – nową, unikalną funkcję dostępną tylko dla urządzeń z systemem Android One oraz Google Pixel z systemem Android 9 Pie. App Actions uczy się znacznie więcej o codziennym używaniu smartfonu przez co pomaga w codziennych zadaniach. Nokia 7 plus będzie przewidywać i sugerować następne działania w momentach, kiedy jest to najbardziej potrzebne – niezależnie od tego czy chodzi o pracę, muzykę, czy rozrywkę.

Najnowsze funkcje sztucznej inteligencji zawierają także Google Lens – aplikacji, która pozwala wyszukiwać punkty orientacyjne, kwiaty, zwierzęta, dzieła sztuki, a nawet robić zakupy tylko przy użyciu aparatu.

Nokia 7 plus została również zoptymalizowana pod kątem wydobycia maksimum wydajności z jej już i tak potężnej baterii. Dzięki funkcji Adaptive Battery, Android 9 Pie wykorzystuje techniki głębokiego uczenia do zrozumienia wzorców korzystania z telefonu, a następnie przydzielania ulubionym aplikacjom priorytetu w korzystaniu z zasobów baterii.

Oprócz nowości w zakresie inteligentnych technologii, od jesieni 2018 r. aktualizacja systemu zostanie wzbogacona o Asystenta Cyfrowej Aktywności, który zachęca do robienia przerw w korzystaniu ze smartfona. Nowe funkcje obejmują, m.in.: monitorowanie czasu korzystania z urządzenia, możliwość ustawiania limitów czasowych dla użycia aplikacji i tryb „Wind Down” który dostosowuje jasność ekranu i włącza funkcję „Nie przeszkadzać” o określonej godzinie wieczorem. Smartfony Nokia od dawna zachęcają do robienia sobie przerw od cyfrowego świata. Przykładem tego jest włączenie do naszej oferty telefonów Nokia 3310 i 8110, które uwalniają nas od nieustającego przewijania ekranu.

Główne cechy Android 9 Pie

  • App actions – pomaga w szybszym wykonywaniu zadań, przewidując twój następny ruch i wyświetlając odpowiednią opcję w telefonie;
  • Slices – zbieraj informacje o twoich ulubionych aplikacjach tak, aby były łatwiej dostępne, kiedy będziesz ich potrzebować;
  • Adaptive battery – używa głębokiego uczenia się, aby zrozumieć wzorce użytkowania i prioryetyzować moc baterii w najważniejszych aplikacjach;
  • Adaptive brightness – automatycznie dostosowuje jasność telefonu, ucząc się twojego zachowania i stosowanych przez użytkownika ustawień;
  • Obsługa systemu – obsługa poprzez pojedynczy przycisk „Home” który w inteligentny sposób przewiduje i sugeruje następne działania (wymaga włączenia przez użytkownika).

Przeczytaj także: Android 9 Pie został dziś oficjalnie wydany!

Funkcje Asystenta Cyfrowej Aktywności dostępne od jesieni 2018

  • Czas użytkowania – umożliwia monitorowanie czasu używania telefonu, w tym liczbę odblokowań urządzenia i liczbę otrzymanych powiadomień;
  • Licznik czasu użycia aplikacji – umożliwia ustawienie limitów czasowych dla każdej z aplikacji;
  • Tryb WindDown oraz Nie Przeszkadzać – umożliwia ustawienie codziennego harmonogramu, aby przestawić telefony na tryb, w którym możemy spokojnie spać. Ekran przełącza się na wyświetlanie obrazów w skali szarości, a wyciszone powiadomienia nie przeszkadzają w spokojnym śnie. Funkcję można włączyć także w dowolnym momencie, kiedy tylko chcemy mieć chwilę spokoju.

Smartfony Nokia dostarczane są z czystym, bezpiecznym i aktualnym systemem Android, dzięki czemu  telefon ma zawsze najnowsze innowacje dostarczane przez Google, regularne poprawki zabezpieczeń, a także usunięto z niego niepotrzebne zmiany w interfejsie użytkownika (nakładki) lub ukryte procesy, które skracają czas pracy na baterii.

* daty dostępności mogą się różnić w zależności od kraju oraz operatora.

źródło: informacja prasowa