Chromecast 3. generacji niechcący sprzedany przed premierą…

W sklepie Best Buy nieumyślnie sprzedano nowy model Google Chromecast 3. generacji, którego oficjalna premiera zapowiedziana jest na 9 października 2018 r.

Chromecast 3. gen (Best Buy)

Najnowszy Chromecast 3. generacji firmy Google zaliczył mały falstart, ponieważ redditor GroveStreetHomie zdołał kupić jeszcze niewydany Chromecast trzeciej generacji w Best Buy. Jak się okazało sklep „niechcący” wystawił przedmiot na sprzedaż.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny Chromecasta, to trzecia generacja ma raczej subtelne różnice w porównaniu z obecnym modelem. Wciąż ma kształt krążka, tylko z matową powierzchnią i logo Chrome zastąpiono praktycznie wszechobecnym „G” z nowszych urządzeń. Jeśli chodzi o specyfikacje techniczną, to zmiany są już znaczące.

Chociaż może to być po prostu odświeżenie urządzenia, to nowy Chromecast ma posiadac moduł Bluetooth i potencjalnie mocniejsze Wi-Fi. Chociaż nie jest pewne, w jaki sposób Google będzie korzystało z technologii Bluetooth, pojawiły się plotki, że firma opracowuje usługę strumieniowania gier, która może wykorzystywać go do gamepadów. GroveStreetHomie nie mógł jeszcze skonfigurować urządzenia (stwierdził, że potrzebuje aktualizacji), aby sprawdzić nowe funkcje.

Przeczytaj także: Airtame to doskonałe narzędzie do klonowania ekranu dla biznesu

Google Chromecast 3. gen. vs 2. gen. (fot. GroveStreetHomie, Reddit)
Chromecast 3. gen. vs 2. gen. (fot. GroveStreetHomie, Reddit)

Według Best Buy nowy adapter powinien trafić do sprzedaży 9 października 2018 r. w cenie 35 USD. Niemniej, już za nieco ponad tydzień wszystko dotyczące nowego Chromecasta przestanie być tajemnicą.

źródło: reddit via Engadget