Jak długo działa bateria iPhone’a XS i XS Max na jednym ładowaniu?

Nowe iPhone’y XS i XS Max w rzeczywistości działają krócej na jednym ładowaniu podczas przeglądania stron WWW niż iPhone X, ale i tak mają niezłą baterię.

Żywotność baterii iPhone'a XS i XS Max

Eksperci z Tom’s Guide opublikowali szczegółowe testy wydajności baterii iPhone’ów XS i XS Max – ogólnie oba urządzenia radzą sobie nadzwyczaj dobrze.

W teście baterii Tom’s Guide, który polega na ciągłym przeglądaniu sieci z jasnością ekranu 150 nitów w sieci 4G T-Mobile, iPhone XS Max działał 10 godzin i 38 minut, podczas gdy iPhone XS 9 godzin i 41 minut.

iPhone XS Max nie był w stanie dorównać innych popularnych urządzeń z systemem Android, takich jak OnePlus 6, Galaxy Note 9, Google Pixel 2 XL i Huawei P20 Pro. Wszystkie te urządzenia mają jednak większą pojemność baterii niż iPhone XS Max. Na przykład Galaxy Note 9 i Huawei P20 Pro posiadają ogromne baterie 4000 mAh.

Test żywotności baterii nowych iPhone’ów XS

Jeśli chodzi o iPhone’a XS, jego czas pracy 9 godzin i 41 minut był minimalnie krótszy od średniej w jego kategorii, która wynosi 9 godzin i 48 minut.

Co ciekawe iPhone X pokonuje oba te urządzenia i według testu działał aż 10 godzin i 49 minut. Dzieje się tak pomimo zapewnień Apple’a, że iPhone XS działa 30 minut dłużej niż iPhone X, a iPhone XS Max nawet 90 minut dłużej…

Przeczytaj także: iPhone XS jest bardziej wytrzymały, ale nie jest niezniszczalny…

modelżywotność baterii (godz:min)
iPhone XS Max10:38
iPhone XS9:41
Huawei P20 Pro14:13
Google Pixel 2 XL12:09
Galaxy Note 911:16
OnePlus 610:33
średnia dla smartfonó9:48
HTC U12+9:13
LG G7 ThinQ8:35

iPhone XS i iPhone XS Max posiadają 7-bitowy układ Bionic A12, którego rdzenie o niskiej mocy są o 50% bardziej wydajne. Tak więc, chociaż nie wygrały tego testu żywotności baterii, powinny nadal dość dobrze radzić sobie w rzeczywistych testach i łatwo przetrwać dzień intensywnego użytkowania, ponieważ w większości scenariuszy ich rdzenie o niskiej mocy byłyby zaangażowane.

źródło: Tom’s Guide – iPhone XS and XS Max Battery Life: The Results Are In via iPhoneHacks