Pokemon Meltan z głową w kształcie śruby, w grze Pokémon Go

W grze mobilnej Pokémon Go zaczął pojawiać się nowy mityczny stworek, który najwyraźniej związany jest z nadchodząca gra na Nintendo Switch.

Nowy pokemon Meltan w grze Pokemon GO
Nowy pokemon Meltan w grze Pokemon GO

Niedawno pojawiły się nowe mityczne pokemony w popularnej grze mobilnej Pokémon Go. Rzadki stworek z głową w kształcie śrubki nazywa się podobno Meltan, a jest to Pokémon Hex Nutr. Ale ma to związek z czymś więcej niż pojawieniem się nowego Pokémona: pojawienie się nowego pokemona w Pokémon Go jest w jakiś sposób związane z pojawieniem się Meltana w nadchodzących grach na Nintendo Switch Pokémon: Let’s Go, Pikachu! i Pokémon: Let’s Go, Eevee!, które będą dostępne od 16 listopada.

Poniższy film jest krótką zapowiedzią, ale nie mówi nam zbyt wiele, ponieważ jest to po prostu pierwszy z wielu trailerów.

Korpus Meltana składa się głównie z ciekłej stali, dzięki czemu może przekształcić się w dowolny kształt. Może korodować i pochłaniać metal oraz wytwarzać energię elektryczną. Jego ataki pochodzą z oka, używając energii elektrycznej jako broni. Wcześniej Pokémon Go posiadał tylko pokemony z wcześniejszych generacji, więc wprowadzenie nowego stworzenia jest miłym zaskoczeniem.

Przeczytaj także: Tryb walk między graczami w Pokémon GO jeszcze w tym roku

Wiadomość, że będzie powiązanie między Pokémon Go i nowymi grami na Nintendo Switch, nie jest niczym nowym. Związek między grami był jasne od samego początku, kiedy Pokémon: Let’s Go, Pikachu! i Pokémon: Let’s Go, Eevee! zostały ogłoszone w maju tego roku.

Jest to jednak jeden z pierwszych namacalnych przykładów tego, jak gry będą współdziałać i łączyć się ze sobą. Ciekawie będzie zobaczyć, co się będzie działo w grze w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, przed oficjalną premiera nowych gier.

Meltan - Pokemon GO

źródło: Niantic, via Engadget