iPhone XS jest bardziej wytrzymały, ale nie jest niezniszczalny…

Według Apple’a iPhone XS i iPhone XS Max posiadają najmocniejsze szkło, jakie kiedykolwiek używano w smartfonach, ale czy jest wystarczająco mocne?

Wyniki testów wytrzymałościowych iPhone'a XS i XS Max (fot. SquareTrade)
Wyniki testów wytrzymałościowych iPhone’a XS i XS Max (fot. SquareTrade)

Nowe testy wytrzymałości iPhone’ów XS i XS Max pokazują, że chociaż urządzenia Apple mogą być bardziej wytrzymałe na uszkodzenia niż modele poprzednich generacji. to nadal nie są niezniszczalne. Wciąż, jeśli upuścisz smartfona na chodniku, to prawie na pewno będzie to kosztowny upadek.

Nowa generacja iPhonów z 2018 r. na pierwszy rzut oka nie różni się znacząco od iPhone’a X, ale zawiera szereg subtelnych udoskonaleń konstrukcyjnych, które zwiększają jego wytrzymałość. Oprócz mocniejszego szkła, zarówno iPhone XS, jak i XS Max mają stopień ochrony IP68 na pył i wodę.

Czy to oznacza, że nadal potrzebujemy dodatkowego etui dla smartfona za 5000 zł i więcej? Niestety tak…

Przeczytaj także: Wyniki testów wytrzymałościowych modeli iPhone’a 8

Z iPhone’em XS należy obchodzić się ostrożnie

Serwis SquareTrade przeprowadził serię testów wytrzymałościowych iPhone’a XS i XS Max, aby dowiedzieć się, o ile mocniejszy jest od modeli sprzed roku. Wyniki testów nie są zbyt zaskakujące.

Tak jak obiecało Apple, nowe smartfony są bardziej odporne na wodę i mogą poradzić sobie nawet z piwem i sokiem. Po zanurzeniu w zawartości 138 puszek piwa Pabst Blue Ribbon na 30 minut a następnie wyjęciu, oba aparaty testowe nadal działały idealnie.

Jednak jeśli twój iPhone XS wyląduje na podłodze zamiast w kuflu z piwem, możesz mieć problem. Testy upapdku przeprowadzone przez SquareTrade wykazały, że oba urządzenia za pierwszym razem lądują płasko na wyświetlaczu lub obudowie. Ramka ze stali nierdzewnej pomaga utrzymać wszystko razem, jeśli przypadkiem wylądują na którymś z boków.

Podobnie jak w przypadku iPhone’a X, konstrukcja XS i Xs Max wykonana jest w całości ze szkła. Oznacza to, że są one bardzo podatne na pękanie, szczególnie w przypadku upadku, które są najczęstszą przyczyną uszkodzeń.

Naprawa iPhone’a XS nie jest tania

Jeśli uszkodzisz telefon iPhone XS lub XS Max, naprawa nie będzie tania. Oczekuje się, że wymiana ekranu będzie kosztować około 399 USD, a naprawienie rozbitej obudowy szklanej kosztuje 599 USD.

Biorąc pod uwagę, że 599 USD to koszt najdroższej wersji pierwszego iPhone’a, koszty naprawy są teraz czymś do rozważenia przy zakupie nowego iPhone’a. To piękne telefony, ale musisz na nie szczególnie uważać.

źródło: SquareTrade via Cult of Mac