Odkryj polski „RAJ” od zespołu The Dumplings

Polskie pierogi smakują wyśmienicie, podobnie jak electropop na wysokim poziomie w nowym albumie pt. „Raj” wyjątkowo utalentowanego duetu młodych ludzi z The Dumplings.

The Dumplings (Justyna Święs, Jakub Karaś)
The Dumplings (Justyna Święs, Jakub Karaś)

The Dumplings to grupa dwojga młodych ludzi z Zabrza, którzy w 2011 roku stworzyli wyjątkowy duet przywracający nadzieję w jakość polskiego rynku muzycznego. Tworzą go Justyna Święs (autorka tekstów i wokalistka) i Kuba Karaś (kompozytor i muzyk) – młodzi i utalentowani ludzie, jakich brakuje nam na polskiej scenie muzycznej.Początkowo grali akustycznie indie rocka, ale potem zdecydowali się pójść w kierunku muzyki elektronicznej – i całe szczęście!

W piątek 21 września 2018 r. zespół wydał swój trzeci studyjny album pt. „Raj”, na który składa się osiem utworów. Musieliśmy czekać aż trzy lata na pojawienie się tej płyty od ukazania się ostatniego wydawnictwa „Sea You Later”, ale było naprawdę warto.

W odróżnieniu od poprzednich dwóch płyt „No Bad Days” i „Sea You Later”, na płycie „Raj” wszystkie utwory są w języku polskim. Teksty są zdecydowanie bardziej dojrzałe i wyrafinowane, a muzyka dopracowana pod każdym względem.

Przeczytaj także: Nosowska i Zamilska z nową aranżacją „Jeśli Wiesz Co Chcę Powiedzieć…”

Elektryczne brzmienie płyty, które bardzo oryginalnie łączy w sobie dźwięki z lat osiemdziesiątych i współczesną elektronikę wprowadzi Was w poetycki Raj zespołu The Dumplings. Od piątku słucham nieprzerwanie nowych utworów i za każdym razem odkrywam coś nowego, a jednocześnie czując dreszcz na plecach, radość i melancholię, które przenoszą mnie w inny wymiar estetyczny i duchowy.

Nie będę Wam recenzował utworów, ani całej płyty, musicie ją po prostu przesłuchać i odkryć ją po swojemu. Dla mnie jest to dojrzałe elektroniczne brzmienie w wykonaniu polskich artystów, na które czekałem od lat – i wygląda na to, że się doczekałem

Album promuje singiel o takim samym tytule, który możecie obejrzeć poniżej:

Gdzie posłuchać nowej płyty „Raj” zespołu The Dumplings?

Dzięki The Dumplings za kawał dobrej roboty! Płyta dostępna jest we wszystkich popularnych serwisach streamingowych (linki znajdziesz na dole wpisu).

Posłuchaj wszystkich siedmiu utworów z płyty „Raj w całości w serwisach:

Oto równie piękna okładka płyty:

Okładka płyty „Raj” zespołu The Dumplings
ntent/uploads/2018/09/the-dumplings-raj-okladka-plyty.jpg” target=”_blank” rel=”noopener”> Okładka płyty „Raj” zespołu The Dumplings

[/caption]źródło: The Dumplings Raj