Opera Touch trafi na iPhone’a już 1 października

Nowa przeglądarka mobilna Opera Touch pojawi się na iOS-a 1 października 2018 r. – a już teraz dostępna jest w wersji beta.

Zapowiedź przeglądarki mobilnej Opera Touch na iPhone'a (1 października 2018 r.)

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów będą mogli zainstalować nową przeglądarkę mobilną Opera Touch w poniedziałek 1 października 2018 roku. Osoby, które nie mogą się doczekać premiery, mogą pobrać prywatną wersję beta.

Opera Touch to internetowa przeglądarka mobilna, która zadebiutowała na Androidzie w kwietniu tego roku. Teraz Opera Software poinformowało, że trafi na urządzenia z systemem iOS za niecałe dwa tygodnie.

Opera Touch ma wiele zalet w porównaniu z innymi przeglądarkami mobilnymi, na przykład umożliwia szybsze wyszukiwanie w internecie i stanowi doskonałe dopełnienie stacjonarnej wersji przeglądarki.

Aby połączyć telefon z komputerem wystarczy uruchomić program Operę na komputerze i zeskanować kod QR wyświetlony w przeglądarce Opera Touch – dzięki temu nie trzeba się logować i podawać danych do konta. Co więcej, Opera Touch ma interesującą opcję zwaną Fact Action Button, która pozwala przeglądać jedną ręką. Przycisk szybkiego działania jest zawsze dostępny w oknie przeglądarki i zapewnia bezpośredni dostęp do natychmiastowego wyszukiwania. Można również przesunąć przycisk do góry, aby uzyskać dostęp do ostatnich kart i nawigować w oknie przeglądarki.

Według twórców, Opera Touch korzysta z najnowszych technologii internetowych, aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo i wysoki poziom prywatności. Wszystkie dane wysyłane za pomocą przeglądarki są w pełni szyfrowane end-to-end. Przeglądarka zawiera również ochronę kryptoekranową Opery, która powinna zmniejszyć ryzyko przegrzania się telefonu lub wyczerpania baterii podczas przeglądania sieci.

Jeśli wszystkie powyższe elementy przekonały Cię do tego, aby spróbować nowej aplikacji Opera Touch, możesz zarejestrować się już dziś w programie testów wersji beta, lub poczekać do października, ża przeglądarka pojawi się do pobrania w sklepie App Store.

Więcej o funkcjach nowej przeglądarki przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej aplikacji.

źródło: Opera Blog