Apple udostępniło microsite z modelem 3D iPhone’a Xs i Xs Max

Na specjalnej podstronie promocyjnej firma Apple promuje iPhone’a XS oraz XS Max, udostępniając cyfrowy model 3D smartfonów, które obracają się podczas przechylania telefonu.

Zrzut ekranu microsite'u experience.apple.com/iphone
Zrzut ekranu microsite’u experience.apple.com/iphone

Firma Apple po raz pierwszy użyła subdomeny do stworzenia specjalnego landing page’a, który można przeglądać jedynie na urządzeniach mobilnych w przeglądarkach Safari lub Chrome. Microsite (tylko na urządzeniach mobilnych) dostępny jest pod adresem experience.apple/iphone. Można tam obejrzeć nowy mikroukład A12 Bionic dla iPhone XS i iPhone XS Max i wiele więcej.

Na stronie znajduje się trójwymiarowy model nowych iPhone’ów XS oraz XS Max. Wystarczy przechylić telefon, aby obrócić model wokół jego osi. Podczas przeglądania wyróżniono kilka nowych funkcji podczas obracania smartfona.

Zobacz także: Bateria w kształcie litery „L” w iPhonie XS

Możesz dotknąć ekranu, aby przełączać się między iPhone’em XS i XS Max. Dostępny jest także selektor kolorów umożliwiający przeglądanie nowych iPhone’ów we wszystkich trzech opcjach kolorystycznych. Stuknięcie w ekran przenosi do kolejnych informacji, można też przejść do strony głównej poświęconej tegorocznym modelom.

Apple promuje iPhone’a XS na portalach społecznościowych z linkami do tej strony, aby móc doświadczyć nowych funkcji iPhone’a. To drobna zmiana w sposobie promowanie iPhone’ów, ale bardziej interesujący jest sam adres URL. Jest to pierwsze znaczące wykorzystanie domeny najwyższego poziomu apple.com do stworzenia subdomeny experience.apple.com.

Apple stworzyło subdomenę experience.apple.com w 2015 roku, jednak do tej pory nie wykorzystywała jej do promocji urządzeń.

Po wejściu na podstronę w przeglądarce zobaczysz poniższy komunikat, aby otworzyć ją w przeglądarce na urządzeniu mobilnym:

Komunikat wyświetlany po wejściu na nowy microsite z poziomu komputera
Komunikat wyświetlany po wejściu na nowy microsite z poziomu komputera

źródło: Apple via 9TO5mac