Apple demonstruje na iPhone’ie XS slo-mo, time lapse i eksperyment 4K

Zobacz najnowsze wideo Apple’a pod tytułem „Shot on iPhone XS”, na którym pokazano możliwości slo-mo, time lapse i eksperyment 4K.

Shot on iPhone XS

Na najnowszym wideo zatytułowanym „Shot on iPhone XS-Experiments in 4K, Slo-mo and Time Lapse” Apple demonstruje ulepszone możliwości fotograficzne nowego iPhone’a XS (i iPhone XS Max). Korzystając z podstawowych materiałów i aparatów iPhone’a XS, Apple opracowało kilka fajnych efektów, które, jak można się spodziewać, mają skusić do zakupu jednego z dwóch flagowców z ekranem OLED.

W pierwszym eksperymencie wykorzystano wodę, dźwięk i światło, aby zademonstrować funkcję slow motion na nowych telefonach. iPhone XS oferuje wsparcie dla slo-mo w 1080p przy 120 fps lub 240 fps. Następnie za pomocą mieszaniny mydła, wody i syropu kukurydzianego stworzono psychodeliczny obraz, który sfilmowano w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Kolejne wideo 4K (ponownie, zrobione przy 60 klatkach na sekundę) nakręcono przy wykorzystaniu szkła, atramentu, gliny i światła, aby zabrać nas w podróż science-fiction.

Innym efektem, który pokazuje Apple w filmie, jest funkcja poklatkowa. Korzystając z miedzi i azotanu srebra, widzimy, jak z upływem czasu środek bakteriobójczy wywołuje wzrost na miedzianych drutach. Aby zobrazować zdolność aparatów iPhone’a XS do nagrywania filmów w warunkach słabego oświetlenia, firma Apple użyła wełny ogniowej i stalowej, aby stworzyć „gorący” obraz.

Zobacz także: Czy warto kupić iPhone’a XR zamiast iPhone’a XS?

Po pokazaniu każdego eksperymentu Apple zabiera nas „za kulisy”, aby pokazać jak powstały te fascynujące obrazy.

źródło: phoneArena via Apple