Apple demonstruje na iPhone’ie XS slo-mo, time lapse i eksperyment 4K

Zobacz najnowsze wideo Apple’a pod tytułem „Shot on iPhone XS”, na którym pokazano możliwości slo-mo, time lapse i eksperyment 4K.

Shot on iPhone XS

Na najnowszym wideo zatytułowanym „Shot on iPhone XS-Experiments in 4K, Slo-mo and Time Lapse” Apple demonstruje ulepszone możliwości fotograficzne nowego iPhone’a XS (i iPhone XS Max). Korzystając z podstawowych materiałów i aparatów iPhone’a XS, Apple opracowało kilka fajnych efektów, które, jak można się spodziewać, mają skusić do zakupu jednego z dwóch flagowców z ekranem OLED.

W pierwszym eksperymencie wykorzystano wodę, dźwięk i światło, aby zademonstrować funkcję slow motion na nowych telefonach. iPhone XS oferuje wsparcie dla slo-mo w 1080p przy 120 fps lub 240 fps. Następnie za pomocą mieszaniny mydła, wody i syropu kukurydzianego stworzono psychodeliczny obraz, który sfilmowano w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Kolejne wideo 4K (ponownie, zrobione przy 60 klatkach na sekundę) nakręcono przy wykorzystaniu szkła, atramentu, gliny i światła, aby zabrać nas w podróż science-fiction.

Innym efektem, który pokazuje Apple w filmie, jest funkcja poklatkowa. Korzystając z miedzi i azotanu srebra, widzimy, jak z upływem czasu środek bakteriobójczy wywołuje wzrost na miedzianych drutach. Aby zobrazować zdolność aparatów iPhone’a XS do nagrywania filmów w warunkach słabego oświetlenia, firma Apple użyła wełny ogniowej i stalowej, aby stworzyć „gorący” obraz.

Zobacz także: Czy warto kupić iPhone’a XR zamiast iPhone’a XS?

Po pokazaniu każdego eksperymentu Apple zabiera nas „za kulisy”, aby pokazać jak powstały te fascynujące obrazy. Obejrzyj wideo „Shot on iPhone XS” poniżej:

źródło: phoneArena via Apple