Dlaczego warto wymienić baterię iPhone’a do końca 2018 r.?

Od 1 stycznia 2019 roku koszt wymiany baterii w starszych iPhone’ach wzrośnie ze 129 zł (29 dolarów) do około 185 zł (49 dolarów).

Ceny wymiany baterii w iPhone'ach od 1 stycznia 2019 r.

Wymiana baterii z linii iPhone’a X XS, XS Max i XR będzie kosztować więcej niż w przypadku starszych iPhone’ów. Apple obniżyło cenę wymiany baterii w iPhone’ach nieobjętych gwarancją o 240 zł: z 369 zł na 129 zł – dla wszystkich posiadaczy iPhone’ów 6 i nowszych modeli w przypadkach, w których zachodzi konieczność takiej wymiany. Obniżka obowiązuje na całym świecie do końca grudnia 2018 r.

Apple dodało do cennika także najnowsze modele iPhone’a XS, XS Max i XR i ujawniło cennik wymiany baterii od 1 stycznia 2019 roku. Wymiana baterii iPhone’a, który nie jest już objęty gwarancją w linii X będzie kosztować w przyszłym roku 69 USD, w przypadku starszych iPhone’ów wymiana baterii wyceniona została na 49 USD.

Do 31 grudnia 2018 roku firma Apple uruchomiła promocyjny program wymiany baterii w cenie 129 zł (29 USD) – użytkownicy iPhone’a X mogą zaoszczędzić najwięcej, ponieważ koszt wymiany podskoczy z 29 do 69 USD w przyszłym roku.

Program pozwala właścicielom pogwarancyjnych urządzeń na tańsza wymianę baterii, która przed obniżką kosztowała 79 dolarów. Apple uruchomiło promocję po tym, jak wielu użytkowników było niezadowolonych, gdy dowiedzieli się, że Apple spowalniało starsze urządzenia iPhone’a, aby zapobiec nieoczekiwanym zamknięciom spowodowanym przez stare baterie.

Zapoznaj się także z wpisami na temat:

Firma usprawniła również proces dostaw baterii dla poszczególnych modeli iPhone’ów, po tym jak niektórzy użytkownicy skarżyli się na długie czasy oczekiwania.

Cennik wymiany baterii w iPhone’ach, obowiązujący od 1 stycznia 2019 r.:

Cennik wymiany baterii w iPhone'ach, obowiązujący od 1 stycznia 2019 r.:
Cennik wymiany baterii w iPhone’ach, obowiązujący od 1 stycznia 2019 r.

źródło: Wsparcie Apple – iPhone Battery & Power Repair