myPhone partnerem Festiwalu Fotografii Mobilnej

Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się pierwszy w Polsce Festiwal Fotografii Mobilnej pt. „Yes I’m Mobile”. Weź udział w konkursie myPhone, partnera festiwalu.

myPhone partnerem FFM

Wydarzenie odbędzie się we Wrocławiu i towarzyszyć mu będą liczne wystawy, prelekcje, warsztaty oraz spacery fotograficzne prowadzone przez profesjonalistów. Impreza zapowiada jako prawdziwa gratka dla wszystkich fanów robienia zdjęć smartfonem i poszukiwaczy ciekawych kadrów. Partnerem Festiwalu została marka myPhone!

„Yes I’m Mobile”

Festiwal Fotografii Mobilnej „Yes I’m Mobile” startuje już 21 września. Agenda wydarzenia jest naszpikowana do granic możliwości, a w planie są m.in. ciekawe warsztaty takie jak: „Kompozycja Flat Lay”, „Mobilna edycja zdjęć w praktyce” czy np. „Mobilny portret artystyczny”. Do tego liczne prelekcje, panele dyskusyjne oraz wernisaże.

Przeczytaj także: Polskie telefony myPhone i HAMMER w serialu „Znaki” na AXN

Wszystko przygotowane przez stowarzyszenie Mobile Photo Trip – grupę promującą ten rodzaj fotografii i organizującą comiesięczne spotkania fotografów mobilnych w Polsce. Całe wydarzenie wspiera myPhone, a jednym z jego głównych punktów będzie spacer fotograficzny z myPhone Prime 18×9 LTE.

– Dzięki rozwojowi technologii oraz aplikacji do edycji i obróbki zdjęć, fotografia mobilna rozwinęła się na tyle, że nie trzeba dziś klasycznego aparatu, a od drogiego sprzętu bardziej cenniejsze są „oko” i umiejętność znalezienia się w odpowiednim miejscu i czasie. Dlatego mówi się dziś, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie, a najczęściej to właśnie aparat w smartfonie – tłumaczy Mirosława Bartmańska, dyrektor marketingu mPTech. – I właśnie w trakcie Festiwalu Fotografii Mobilnej, wraz z organizatorami postaramy się pokazać ciekawe zakątki Wrocławia oraz udowodnić, że nie trzeba posiadać flagowego, drogiego telefonu, aby robić wyjątkowe zdjęcia – dodaje Mirosława Bartmańska.

Spacer z myPhone

Spacer z myPhone zaplanowano na niedzielę 23 września (godz. 9.30-12.00). Jego uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić możliwości modelu myPhone Prime 18×9 LTE – 5,5 calowego modelu z aparatem Sony 13 Mpx, który będzie do dyspozycji na czas trwania warsztatów. Ścieżki spaceru poprowadzą z Nadodrza do Dzielnicy Czterech Wyznań, czyli przez uliczki z piękną zabudową XIX i XX-wiecznych kamienic, skwerów oraz ciekawych obiektów, w tym wspaniałych zabytków architektury sakralnej znajdujących się tuż przy Rynku.

Konkurs

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach, także w spacerze z myPhone, jest bezpłatny. Część miejsc została udostępniona dla chętnych w ogólnodostępnych zapisach, a o pozostałe miejsca można będzie powalczyć w konkursie, który już 12 września wystartuje na facebook.com/myPhone.Mobile/. To wyjątkowa okazja nie tylko do zapoznania się z nowym sprzętem myPhone, lecz też do udoskonalenia warsztatu mobilnej fotografii oraz poznania Wrocławia z innej perspektywy.

Festiwal Fotografii Mobilnej odbędzie się w dniach 21-23 września. W jego trakcie zostanie rozstrzygnięty także konkurs fotograficzny w pięciu kategoriach: architektura, krajobraz/natura, fotografia uliczna, portret/autoportret, mobile art. W jury konkursu zasiadają uznani i nagradzani fotografowie mobilni, m.in.: Michał Koralewski, Magda De Jonge Malucha, Marcello Barbusci, Vlaďka Kočvarová, Mariusz Stachowiak i Damian Kostka.

Zapisy na warsztaty i spotkania, które wymagają rejestracji są już otwarte. Więcej na stronie organizatora: www.mobilephototrip.com i na www.myphone.pl.

źródło: informacja prasowa