„Zaraz wracamy” w sklepie Apple Store przed premierą nowych iPhone’ów

Sklep Apple Store tradycyjnie został wyłączony na kilka godzin przed oficjalnym ogłoszeniem nowego iPhone’a Xs i Apple Watcha Series 4.

Apple Store - Zaraz wracamy (komunikat)

Już dzisiaj o godzinie 19.00 będziemy mogli oglądać na żywo konferencję Apple Special Event 2018. Tradycyjnie, na kilka godzin przed konferencją Apple wyłącza dostęp do swojego sklepu internetowego Apple Store.

Sklep będzie ponownie dostępny po zakończeniu dzisiejszego wydarzenia i od razu pojawią się w nim nowe produkty wraz z cenami i być może możliwością zamówienia w przedsprzedaży.

Spodziewamy się, że w sklepie pojawią się iPhone Xs, iPhone Xs Max i 6.1-calowy iPhone „Xr” (lub 9, lub Xc) – to one będą gwiazdami dzisiejszego show. Spodziewamy się jednak także czwartej generacji zegarka Apple Watch Series 4.

Firma Apple obecnie posiada wiele produktów. Istnieje więc możliwość, ze pojawią się także odświeżone wersje obecnych Macbooków Air lub iPadów Pro? Choć te ostatnie zwykle zapowiadane są w październiku.

Telefony i zegarki z pewnością zostaną pokazane już za kilka godzin – wszystko inne jest niewiadome i może być jakieś „one more thing”. Może mata do ładowania AirPower, obok nowego bezprzewodowego etui do ładowania dla AirPodsów.

Poza sprzętem firma Apple ogłosi także datę premiery mobilnego systemu operacyjnego iOS 12, watchOS 5, macOS Mojave i tvOS 12. Jeśli Apple będzie postępować zgodnie z typowym harmonogramem wydań, system iOS 12 powinien być dostępny dla wszystkich w przyszłym tygodniu we wtorek lub w środę. Wiemy również, że w pracach jest aktualizacja HomePod OS.