Lektury szkolne w abonamencie od EmpikGO

EmpikGO – aplikacja, która łączy odtwarzacz audiobooków i czytnik e-booków oraz wirtualną księgarnię z najszerszą ofertą na rynku, wystartowała ze swoim pierwszym abonamentem.

EmpikGO - logo

Za 9,99 zł miesięcznie oferuje prosty i szybki dostęp do lektur szkolnych. W ramach tego pakietu użytkownicy aplikacji mogą korzystać z cyfrowych wersji tytułów obowiązkowych i nieobowiązkowych dla klas: 4-8 i liceum. Wybrane publikacje automatycznie zasilają biblioteczkę EmpikGO, co oznacza dla uczniów szybkość i wygodę korzystania: możliwość sięgania do wirtualnego księgozbioru „od ręki” zawsze i wszędzie w drodze do szkoły, podczas uprawiania sportów czy w podróży

Z początkiem nowego roku szkolnego EmpikGO, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, wprowadza nową usługę – abonament na lektury szkolne. Uczniowie klas 4-8 i liceum zyskują dostęp do ponad 90% lektur w jednym miejscu – ponad 200 tytułów w formie audiobooków, e-booków oraz dodatkowych materiałów edukacyjnych.

Przeczytaj także: EmpikGo to zarazem czytnik e-booków i player audiobooków

Większość tytułów jest udostępniona w dwóch formatach – jako e-book i audiobook. Do wybranych e-książek zostały opracowane materiały dodatkowe. Ich autorem jest pedagog i magister filologii polskiej – Joanna Jaźwińska. Są to pytania i odpowiedzi oraz podcasty „Ale o co chodzi?” – rozwieją one ewentualne wątpliwości dotyczące lektury. Treściom edukacyjnym swojego głosu użyczyła aktorka warszawskich scen: Teatru Narodowego i Teatru Muzycznego „Roma” – Marta Wągrocka.

W aplikacji EmpikGO dostępna jest także funkcja „cytatów”, która umożliwia zaznaczanie wybranych fragmentów e-booków. Są one przenoszone do oddzielnej zakładki, w której użytkownik może dodawać własne notatki. Cytaty można także udostępniać znajomym w social mediach. Dodatkowo w celu ujednolicenia i ułatwienia zarządzania tytułami, okładki książek z jednego gatunku posiadają wspólny kod kolorystyczny: zielony – poezja, pomarańczowy – proza, niebieski – dramat.

EmpikGO - lektury szkolne EmpikGO - lektury szkolne (fragment książki z zaznaczeniem)

Abonament na lektury szkolne od EmpikGO można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.empik.com/abonament. Miesięczna subskrypcja kosztuje jedynie 9,99 zł i można z niej zrezygnować w każdym momencie. Jeden abonament pozwala na korzystanie z oferty na dwóch urządzeniach przypisanych do danego konta. Aplikacja oferuje także możliwość synchronizacji postępu czytania i słuchania książek pomiędzy urządzeniami.

Wraz z wprowadzeniem tej usługi pojawiła się nowa, ulepszona wersja aplikacji EmpikGO na smartfony oraz tablety iOS i Android. Trwają też intensywne prace wdrażające aplikację na czytniki ebooków. Wkrótce pojawi się oferta kolejnych abonamentów dla innych grup czytelników – mówi Kuba Piotrkowicz, Head of EmpikGO.

Aplikacja dostępna jest do pobrania na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: materiały Empik