Touring Bird to nowy projekt Google’a dla podróżujących

Touring Bird od Google Area 120 to nowe narzędzie dla podróżujących po popularnych miastach na świecie, które pomoże zaplanować pobyt, wyszukać bilety, bezpłatne atrakcje i wiele innych.

Touring Bird by Area 120 od Google'a
Touring Bird by Area 120 od Google’a

Inkubator Google’a Area 120 jest znów dostępny dzięki nowemu narzędziu, które pomoże Ci znaleźć różne atrakcje podczas wakacji lub podróży po popularnych miastach na świecie. Narzędzie o nazwie Touring Bird (www.touringbird.com) to witryna zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych, która zawiera listę wycieczek, atrakcji i wydarzeń w popularnych miejscach podczas podróży.

Na stronie można filtrować atrakcje według ceny od 0 do ponad 500 USD, pory dnia, czasu trwania, a nawet według zasad anulowania, co brzmi bardzo rozsądnie!

Do tej pory strona zawiera jedynie informacje dotyczące kilku miejsc docelowych, w tym Pragi, Toronto, Orlando, Chicago i Amsterdamu. Wygląda na to, że na razie pod lupę wzięto na razie  Amerykę Północną i Europę. Serwis jest dostępny tylko w języku angielskim, więc turyści, którzy preferują inne języki, nie znajdą tu zbyt wielu przydatnych narzędzi.

Przeczytaj także: Czy Airbnb jest naprawdę tańszy od pokoju hotelowego?

Jeśli klikniesz na takie miasta, jak Londyn, Paryż lub Nowy Jork, na samej górze zobaczysz trzy najlepsze atrakcje (Top sights), których turyści z pewnością znaleźliby bez użycia Touring Bird! Ale gdy przejdziesz dalej, znajdziesz wskazówki, o których nawet miejscowi mogą nie wiedzieć, a które według Google’a są opracowywane przez zespół ekspertów. (Ilu nowojorczyków wie, że można studiować prawo za darmo, zasiadając w rozprawach sądowych?)

Londyn na Touring Bird (zrzut ekranu)
Londyn na Touring Bird (zrzut ekranu)

Jedną z głównych zalet korzystania z tej witryny wydaje się być również łatwy dostęp do wszystkich warunków anulowania rezerwacji wycieczek i atrakcji, które zazwyczaj są ukryte w drobnym drukiem lub wymagają rozmowy telefonicznej. Strona kładzie nacisk na promowanie darmowych atrakcji i jest darmowym narzędziem dzięki któremu znajdziemy także tanie loty za pośrednictwem Hoppera lub noclegi w hotelu przez Kajak.

Przeczytaj też: Lokalni przewodnicy od Google’a

źródło: Touring Bird via The Verge