Henry Cavill zagra Geralta w „Wiedźminie” Netflixa

Jednym z największych niewiadomy na temat nadchodzącego serialu „Wiedźmin” (oryg. „The Witcher”) produkowanego przez serwis Netflix było to, kto zagra Geralta – teraz mamy nieco zaskakującą odpowiedź.

Henry Cavill zagra Geralta w serialu The Witcher Netfliksa

Henry Cavill, który wcielił się w Supermana, powraca po raz pierwszy od Czasów Tudorów, by zagrać Geralta w nadchodzącej adaptacji oryginalnej serii Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie.

Przyznaję, że jestem bardzo zaskoczony, kiedy usłyszałem jego imię jako odtwórce głównej roli w serialu „Wiedźmin”. Producentem wykonawczym serialu będzie  Lauren Schmidt Hissrich, a Alik Sacharow, Alex Garcia Lopez i Charlotte Brändström będą reżyserowali wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu, a Sacharow będzie również producentem wykonawczym. Sacharow wyreżyseruje cztery odcinki, w tym pierwszy. Garcia Lopez i Brändström otrzymali po dwa epizody do wyreżyserowania.

Przeczytaj także: Polski opis serialu „Wiedźmin” w serwisie Netflix

Będzie to pierwsza rola telewizyjna Cavillaw od 2010 roku, kiedy to ostatni raz pojawił się w historycznym dramacie Showtime’a Czas Tudorów (oryg. The Tudors). Brytyjski aktor znany jest przede wszystkim z ról filmowych, ostatnio zagrał w przebojowym filmie akcji Mission: Impossible – Fallout. Jest również znany z roli Supermana w DC Universe, odegrał rolę w filmie Człowiek ze stali, Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości i Justice League.

„Wiedźmin” zaczął się od serii opowiadań napisanych i wydanych w Polsce przez Andrzeja Sapkowskiego w latach osiemdziesiątych. Ostatnia, najnowsza powieść „Season of Storms” została opublikowana w 2013 roku. Seria została również wykorzystana przez CD Projekt do stworzenia popularnej serii gier wideo. Powstały także komiksy i gry planszowe. Teraz przyszedł czas na adaptację Netfliksa, choć może nie wszyscy pamiętamy polski serial o Wiedźminie…

źródło: The Variety