Program wymiany płyty głównej dla iPhone’ów 8

Apple uruchomiło nowy program wymiany płyty głównej dla niektórych modeli telefonu iPhone 8, które były sprzedawane w wybranych krajach.

Wygląda na to, że Apple ostatnio zmaga się z problemami, które dotykają jego urządzeń. Dzisiaj firma rozpoczęła nowy program wymiany płyt głównych w niektórych modelach iPhone’a 8. Choć na liście nie ma Polski, warto sprawdzić swoje urządzenie wybierając z listy rozwijanej ostatnią pozycję „Other countries”.

Firma twierdzi, że problem dotyczy urządzeń sprzedanych między wrześniem 2017 r. a marcem 2018 r. w Australii, Chinach, Hongkongu, Indiach, Japonii, Makao, Nowej Zelandii i USA.

Podobnie jak w większości innych programów naprawczych Apple’a, należy wpisać w odpowiednim polu numer seryjny iPhone’a 8, aby sprawdzić, czy twój model kwalifikuje się do wymiany.

Zobacz także: Program wymiany baterii dla 13-calowych MacBooków Pro (bez Touch Bara)

Jak zwykle, urządzenia, które mają jakiekolwiek fizyczne uszkodzenia, takie jak pęknięty ekran, będą musiały zostać naprawione zanim zostaną wysłane do serwisu. Naprawa będzie bezpłatna, o ile Twój iPhone 8 będzie w dobrej formie. Apple nie wspomina o tym, czy dotyczy to także iPhone’a 8 Plus. Program będzie dostępny do trzech lat od pierwotnego zakupu urządzenia.

Program wymiany płyty głównej w iPhone'ie 8
Program wymiany płyty głównej w iPhone’ie 8

Sprawdź na stronie wsparcia (iPhone 8 Logic Board Replacement Program), czy Twój iPhone 8 kwalifikuje się do tego programu.

źródło: 9TO5Mac via Apple Support