Netflix bierze się za ekranizację kryminałów Harlana Cobena

Serwis Netflix podpisał wieloletnią umowę z autorem i producentem Harlanem Cobenem, w ramach której zekranizuje jego 14 powieści i ewentualne przyszłe tytuły.

Serial „Safe” (Netflix) na podstawie powieści Harlana Cobena

Netflix podpisał kontrakt z bestsellerowym amerykańskim pisarza i producentem telewizyjnym Harlanem Cobenem. W ramach wieloletniej umowę powstaną seriale i filmy w języku angielskim i obcojęzyczne, które będą miały swoją światową premierę wyłącznie na platformie streamingowej.

Zgodnie z umową, Netflix będzie współpracował z Cobenem przy ekranizacji 14 istniejących już tytułów i przyszłych projektów, w tym nadchodzącej powieści Run Away, która ma zostać wydana w marcu przyszłego roku. Coben będzie pełnił rolę producenta wykonawczego we wszystkich projektach.

Coben, którego kryminały i powieści kryminalne zostały przetłumaczone na 43 języki i sprzedały się w ponad 75 milionów egzemplarzy na całym świecie, stworzył i był producentem wykonawczym najnowszego serialu Safe, wyprodukowanego przez Canal Plus dla Netflixa. Stworzył także brytyjską serię The Five i francuski miniserial Juste Un Regard. Projekty oparte na jego książkach obejmują francuską serię No Second Chance (2015) i film Tell No One (2006).

Przeczytaj także: Nowe produkcje Netflixa na podstawie dzieł Marka Millara

Wiceprezes Netflixa ds. projektów międzynarodowych Erik Barmack skomentował: Harlanowskie powieści kryminalne są uwielbiane przez czytelników na całym świecie. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z pisarzem i rozwijać jego trzymające w napięciu thrillery w produkcjach Netflixa.

Coben dodał: Bardzo podobała mi się praca z zespołem Netflixa nad serialem „Safe” i obserwowanie fantastycznej reakcji publiczności na całym świecie. Cieszę się, że mogę kontynuować tę współpracę, aby tworzyć z nimi filmy i seriale w skali globalnej.

źródło: ScreenDaily