Weź udział w Europejskim Miesiącu Cyberbezpieczeństwa 2018

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month – ECSM) to ogólnoeuropejska kampania organizowana przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month - ECSM) 2018

Przez cały październik we wszystkich krajach członkowskich organizowane będą wydarzenia, które mają popularyzować wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii. Kampanię w Polsce po raz szósty koordynować będzie Państwowy Instytut Badawczy NASK, jednak swoją inicjatywę może zgłosić każdy.

Każdy tydzień października opatrzony będzie przewodnim hasłem: cyberhigiena, edukacja, scam, nowoczesne technologie. Tegoroczna edycja ECSM została objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Zobacz także: Aż 6 mln cyberataków na Polskę w ciągu roku!

Zachęcamy do włączenia się w obchody Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Można to zrobić na trzy sposoby:

 1. Zorganizuj inicjatywę
  Inspirujący wykład o sztucznej inteligencji? Lekcja dla uczniów dotycząca bezpieczeństwa w mediach społecznościowych? A może warsztaty o wpływie fake newsów na życie społeczne? Wszystkie inicjatywy są cenne, dlatego zapraszamy do zgłaszania wydarzeń pod adresem: ecsm@nask.pl. Umieścimy informację o inicjatywie na naszej stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych. Zarejestrujemy również wydarzenie na ogólnoeuropejskiej stronie poświęconej kampanii cybersecuritymonth.eu.
 2. Weź udział w wydarzeniu
  Informacje o planowanych w Polsce wydarzeniach będą publikowane na stronie internetowej bezpiecznymiesiac.pl w poszczególnych zakładkach tematycznych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zgłoszonych wydarzeniach. PIB NASK planuje organizację wielu inicjatyw, takich jak:
 • 1 października – „kick off event”, który będzie okazją do zaprezentowania wydarzeń i inicjatyw w ramach kampanii.
 • 5 października – uroczystość wręczenia nagród w ramach VII edycji ogólnopolskiego oraz wojewódzkiego rankingu portalu IT Szkoła 2018.
 • 9 października – warsztat ekspercki na temat zawodów przyszłości.
 • 11 października – spotkanie uczniów szkół i przedstawicieli Kongresu Młodych Internautów z Mistrzami Kodowania.
 • 23-24 października – XXII Konferencja na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego SECURE2018.
 • Cały październik – CERT Polska zorganizuje konkurs Capture the Flag z atrakcyjnymi nagrodami.

 1. Wesprzyj informacyjnie Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa
  Każdy może wesprzeć Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. W jaki sposób? Poprzez pomoc w dotarciu z informacjami o ECSM do jak najszerszego grona odbiorców. Wystarczy udostępnić lub przekazać dalej informacje, które opublikujemy na naszych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Cyberbezpieczeństwo to nasza wspólna odpowiedzialność, dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy zaangażowali się w popularyzowanie wiedzy na temat nowoczesnych technologii oraz bezpieczeństwa w internecie.

źródło: informacja prasowa