Jak szybko złapać Celebi w Mythical Discovery? [Pokémon Go]

Dowiedz się, jak ukończyć Special Ripple in Time i zdobyć Celebi najszybciej jak to możliwe? Oto wszystkie zadania i opis, jak szybko zakończyć badania specjalne!

Jak szybko złapać Celebi w Pokemon Go (zadania krok po kroku - poradnik)?

Celebi to mityczny Pokémon z drugiej generacji (Johto). Podobnie jak w przypadku badań specjalnych nad mitycznym Mew z pierwszej generacji, zdobycie Celebi wymaga ukończenia specjalnych badań profesora Willowa. Do tej pory w grze Pokémon Go można było złapać Celebi podczas Pokémon Go Fest Chicago 2018, ale teraz trenerzy z całego świata mogą udać się na poszukiwania tego mitycznego pokemona.

Oto, co wiemy do tej pory. Jeśli nie grałeś w Pokémon Go Fest, twoje długie czekanie na Celebi dobiegło końca! Profesor Willow potrzebuje twojej pomocy jeszcze raz! Od poniedziałku 20 sierpnia wystartowały badania specjalne (Special Research), po ukończeniu których możesz złapać Celebi.

Jednak zanim Celebi będzie twoje, musisz ukończyć kilkanaście zadań, które sprawdzą twoje umiejętności trenera. Po każdym z zadań, otrzymujesz punkty doświadczenia, przydatne przedmioty, a nawet kilka Pokemonów. Możesz rozpocząć wypełnianie badań specjalnych na Celebi w dowolnym momencie, o ile wykonałeś trzecią grupę zadań związanych ze specjalnymi badaniami nad Mew i aktywnie wykonasz zadania „A Mythical Discovery” związane z obydwoma mitycznymi pokemonami w swoim własnym tempie.

Jak ukończyć badanie specjalne „A Ripple in Time” i szybko zdobyć Celebi?

Ripple in Time składa się z ośmiu sekcji z trzema zadaniami każda. Poniżej opisałem, jakie zadania znajdują się w każdym z etapów i jak najszybciej je ukończyć.

Etap 1/8: Ulepsz (Power up) Pokémona 5 razy, weź udział w walce w Gymie 2 razy, weź udział w walce w Raidzie

Nagrody: 10 Pokéballi, maszyna Fast TM, Inkubator specjalny (Special Incubator)

 • Pierwszy etap jest bardzo łatwy. Jeśli posiadasz wystarczająco Stadustu i masz Lucky Pokémona, zasil jednego, aby zaoszczędzić połowę gwiezdnego pyłu. Jeśli chcesz to zrobić, powerupuj pokemona o niskich wymaganiach, takich jak zwykły Pokémon z CP 10. Jeśli chcesz mieć jakąś wartość ze swoich ulepszeń, wzmocnij Machampa, Kyogre’a i Groudona w tym miesiącu.
 • Jeśli chodzi o Gyma, wybierz dowolną Siłownię z każdej drużyny, która nie jest Twoja i ma więcej niż 2 Pokémony. Następnie zawalcz z dwoma Pokémonami. Bułka z masłem.
 • Jeśli chodzi o Raid, po prostu weź udział w pierwszym dostępnym Raidzie – jeśli grasz sam najlepiej takim na poziomie 1. lub 2., wtedy masz większą szansę na ukończenie go samodzielnie.

Obecne łatwe opcje na wygranie Raidu:

 • Wailmer: słaby na Electric i Grass
 • Makuhita: słaby na Fairy, Flying i Psychic
 • Medtite: słaby na Fairy, Flying i Ghost
 • Magikarp: słaby na Electric i Grass
 • Alolan Exeggutor: słaby na Ice
 • Kirlia: słaby na Poison, Steak i Ghost
 • Roselia: słaby na Fire, Flying, Ice i Psychic
 • Mawile: słaby na Fire i Ground

Nagrody w 1. etapie:  10x Poké Balls, 1x Fast TM, 1x Super Incubator oraz 1000 XP za każde podzadanie.

Zadania „A Ripple in Time” 1/8 oraz 2/8 na Celebi
Zadania „A Ripple in Time” 1/8 oraz 2/8 na Celebi

Etap 2/8: Zdobądź 3 nowych przyjaciół, ewoluuj już wyewoluowanego Pokémona typu Grass, złap Pokémona 3 dni z rzędu

Jeśli masz już 3 przyjaciół, możesz wyrzucić ich ze znajomych i ponownie się z nimi zaprzyjaźnić, aby przyspieszyć drogę przez to zadanie. Prawdopodobnie nie utracisz swojego poziomu przyjaźni, ale zawsze istnieje ryzyko błędu. Możesz także poszukać w internecie i na forach gry numery innych graczy z całego świata, którzy chętnie dodadzą nowych trenerów do swojej listy.

Co to znaczy „Evolve an Evolved Grass-type Pokémon”? Oznacza, to ewolucję pokemona z drugiej ewolucji w trzecią ewolucję. Oto twoje opcje, ewolucji:

 • Ivysaur na Venusaur
 • Gloom na Vileplume lub Bellosum
 • Weepinbell na Victreebell
 • Bayleaf na Magnanium
 • Skiploom na Jumpluff
 • Grovyle na Sceptile
 • Lombre na Ludicolo
 • Nuzleaf na Shiftry

Trzecie stadium ewolucji zazwyczaj wymaga 100 cukierków. Jeśli nie masz wystarczająco dużo, musisz wyjść i złapać jak najwięcej brakujących pokemonów przy użyciu ananasa (Pinap Berries). Pozwoli Ci to dodatjowo podwoić liczbę Candys podczas łapania pokemona. Następnie wytrasferuj złapane pokemony do profesora, aby zamienić je na dodatkowe Candys, aż osiągniesz wymaganą do ewolucji liczbę cukierków. Ewentualnie możesz wydać rzadkie cukierki (Rare Candys), jeśli je masz, ale lepiej tego nie robić. Mogą Ci się przydać do trudniejszych zadań lub później do ewolucji nieuchwytnych Pokémonów.

Złapanie Pokémonów 3 dni z rzędu wymaga po prostu czasu. To zadanie uniemożliwi użytkownikom oszukiwanie, aby ukończyć misję w kilka godzin. W tym przypadku nie ma znaczenia, które Pokémon złapiesz, a każdego dnia możesz złapać tego samego lub innego pokemona, po prostu musisz złapać 3 Pokémony w ciągu 3 dni.

Nagrody w 2. etapie: 1500 Star Dust, 1x Sun Stone (zaoszczędź je do następnych etapów!!), 1x Raid Pass oraz 1500 XP za każde podzadanie

Etap 3/8: Osiągnij 25. poziom, użyj Sun Stone do ewolucji Glooma lub Sunkerna, wykluj 9 jaj (Eggs)

 • Jeśli masz już 25 lub wyższy poziom, automatycznie ukończysz pierwszą część zadania. W przeciwnym razie możesz użyć Lucky Eggs i wykonać legendarne rajdy (po 20k XP). Jeśli znajdziesz się blisko swoich Best lub Ultra Frieds, wykonaj z nimi zadania, aby otrzymać 20k lub 100 XP. Możesz znaleźć także więcej trików, aby zdobyć jak najwięcej XP i zdobyć szybko kolejny poziom w grze.
 • Użyj Sun Stone, który dostałeś jako nagrodę na Etapie 2., aby ewoluować Glooma (po złapaniu jednego lub ewolucji z Oddisha) lub Sunkerna (który powinien być bardzo łatwy do znalezienia podczas obecnego wydarzenia Johto). Jeśli używałeś już Kamienia Słońca (Sun Stone) i nie masz go w plecaku, możesz uzyskać nowy z badań terenowych. Po prostu kręć Poke Stopami, aż znajdziesz zadanie „Catch 3 Sunkern’s for a Sun Stone”, a następnie je wykonaj.(Możesz również otrzymać je losowo z prezentów lub Poke Stopów, ale nie wiadomo, jak długo to może potrwać.
 • Wykluj 9 pokemonów z jaj. W swoim zasobniku jaj umieść jak najwięcej jajek w dostępnych inkubatorach (możesz je także dokupić) i po prostu wychodź potrzebną liczbę kilometrów. Niestety jaj nie da się usunąć, więc musisz wychodzić te które akurat posiadasz. Najlepiej jeśli są to dwukilometrowe i masz jeszcze Super Incubators – wtedy potrwa to najkrócej.

Nagrody w 3. Etapie: Pokémon Encounter, King’s Rock (nie używaj go teraz – będzie potrzebny w następnych zadaniach), Raid Pass oraz 2000 XP za każde podzadanie.

Zadania „A Ripple in Time” 3/8 oraz 4/8 na Celebi
Zadania „A Ripple in Time” 3/8 oraz 4/8 na Celebi

Przeczytaj także: W sierpniu więcej bonusów w Pokémon GO!

Etap 4/8: Przejdź 10 km z Eevee jako Buddy, aby zarobić Candy, Ewoluuj Eevee w Espeona w ciągu dnia, wyślij 20 prezentów do przyjaciół

 • Zmień swojego Buddy na Eevee (jeśli nie masz jeszcze dobrego Espeona lub Błyszczącego (Shiny), upewnij się, że wybierasz odpowiednio) i musisz przejść pieszo 10 km, aż zadanie zostanie wypełnione. (Jeśli wcześniej szedłeś z tym Eevee, przebyty dystans nie liczy się do tego zadania – trzeba pokonac nowy dystans). Do ewolucji zazwyczaj potrzeba 10 km i 25 Candy, więc upewnij się, że masz spełnione oba warunki.
 • Gdy skończysz powyższe zadanie, upewnij się, że jest dzień w grze i przejdź ewolucji aby zdobyć Espeona.
 • Wysyłanie 20 prezentów do znajomych brzmi łatwo, ale może być czasochłonne. Po pierwsze, możesz trzymać w plecaku tylko 10 Prezentów. Oznacza to, że musisz obrócić wystarczającą liczbę Poké Stopów i/lub Gymów do pierwszych 10 Prezentów, a następnie rozdać je, a następnie zakręcić ponownie, aby otrzymać kolejne 10 Prezentów i ponownie wszystkie rozdać. Każdemu Przyjacielowi możesz dać jeden Prezent dziennie, a znajomy musi go wcześniej otworzyć, aby otrzymać kolejny… Potrzebujesz co najmniej 20 znajomych, do których jeszcze nie wysłałeś Prezentów, aby wykonać zadanie jak najszybciej.

Nagrody w 4. etapie: Pokémon Encounter, 2500 Stardust, 1x Steel Coat  (nie używaj go teraz, zaoszczędź go na ważniejsze zadania) oraz 2500 XP za każde podzadanie.

Etap 5/8: Przejdź 10 km z Eevee jako Buddy, aby zarobić Candy, ewoluuj Eevee w Umbreona w nocy, Wymień Pokémona

 • Zmień swojego Buddyna Eevee i ponownie przejdź 10 km, aby ukończyć zadanie. Wcześniejsze zdobyte kilometry z Eevee się nie liczą!
 • Gdy skończysz, upewnij się, że jest noc w grze i ewoluuj Eevee (tego, który jest cały czas Buddy), aby zdobyć Umbreona.
 • Trade’y są łatwe – dobrze, że nie zrobiono zadania „Zdobądź Lucky Pokémona z wymiany” – zajęłoby to znacznie dłużej…

Przeczytaj także: Jak handlować Pokémonami w grze Pokémon GO?

Nagrody w 5. etapie: 1 x Star Piece, 15 x Pineap, 1 x Upgrade (nie używaj go jeszcze teraz!) oraz 3000 XP za każde podzadanie.

Zadania „A Ripple in Time” 5/8 oraz 6/8 na Celebi
Zadania „A Ripple in Time” 5/8 oraz 6/8 na Celebi

Etap 6/8: Odwiedź PokéStop 7 dni z rzędu, użyj 25 Pinap Berries podczas łapania Pokémonów, wykorzystaj 2 razy przedmioty, aby ewoluować Pokémona

 • Czekanie 3 dni to za mało? Co powiesz na 7 dni? Echhh. Przez tyle dni z rzędu trzeba obrócić dowolnymi PokéStopami, aby ukończyć to zadanie. A co gorsza, jeśli stracisz jeden dzień, będziesz musiał zacząć od nowa.
 • Złap 25 Pokémonów z Pinap Berries (Ananasem). Użyj Ultra Balls, jeśli je masz, aby nie tracić czasu na ucieczki i straty ananasków.
 • Następnie, jeśli sumiennie ocaliłeś swoje przedmioty do ewolucji z poprzednich nagród, użyj ich na 2 Pokémonach, aby uzyskać dwie ewolucje i być na dobrej drodze do Celebi. (Jeśli nie masz przedmiotów specjalnych, znajdź zadania z łapaniem Sunkerna w Field Research)

Oto dostępne ewolucje przy użyciu przedmiotów specjalnych:

 • Sun Stone:  Gloom w Bellossum oraz Sunkern w Sunflora
 • King’s Rock: Poliwhirl w Politoed oraz Slowpoke w Slowking
 • Metal Coat: Onix w Steelix oraz Scyther w Scizor
 • Dragon Scale: Seadra w Kingdra
 • Up Grade: Porygon w Porygon 2

Nagrody w 6. etapie: 3500 Stardust, Dragon Scale, 5 srebrnych Silver Pinap Berries oraz 3500 XP za każde podzadanie.

„A Ripple in Time” Etap 7/8 oraz 8/8 (niepotwierdzone)

Chociaż nie jest to potwierdzone, końcowe zadania wydają się obejmować schwytanie 40 pokemonów typu Grass i Psychic (które przypadkowo są tego samego typu co Celebi) wykonanie jednego podkręconego rzutu Excellent (Make an Excellent Curveball Throw”) i zdobycie złotego medalu Gold Johto (70 stworzeń z 2. generacji pokemonów).

Zadania „A Ripple in Time” 7/8 na Celebi
Zadania „A Ripple in Time” 7/8 na Celebi

Nagrody w 7. etapie: Pokémon Appears!, 1 x Charged TM, 10 x Silver Pinap Berries oraz 4000 XP za każde podzadanie.

Na koniec będzie trzeba złapać samego Celebi, być może przy użyciu Silver Pinap Berries!

Co daje Silver Pinap Berry?

Pokemon GO Silver Pinap Berry to nowy produkt jagodowy wprowadzony do linii Celebi Quest, który ma daje podobne rezultaty co połączenie Pinap Berry i Razz Berry: 2x cukierki i wzrost o 1,8 x.

Porównanie właściwości jagód w Pokemon GO (Silver Pinap vs. Golden razz vs. Pinap vs. Razz)
Porównanie właściwości jagód w Pokemon GO (Silver Pinap vs. Golden razz vs. Pinap vs. Razz) – fot. Pokemon Go Hub

Powyższa tabela porównuje Silver Pinap z innymi rodzajami jagód, które oferują podobne efekty (Pinap, Razz i Golden Razz). Zauważ, że wszystkie te efekty są stosowane podczas łapania lub karmienia pokemonów w Siłowni. Dla zwięzłości, w tabeli porównania pominięto efekt „przywrócenia pełnego zdrowia” w przypadku Golden Razza Berry.

Co się stanie, jeśli już w lipcu złapałeś Celebi podczas Pokémon Go Fest Chicago 2018?

Uwaga! Jeśli złapałeś już Celebi w Pokémon Go Fest Chicago 2018 w lipcu, nie dostaniesz kolejnego. To, co dostajesz, to więcej Candy dla wzmocnienia Celebi!

Dodatkowy mityczny Celebi byłby miłym prezentem dla tych, którzy mają słabego pokemona, ale cukierek jest zawsze cukierek!

Kim właściwie jest Celebi?

Szczegóły dotyczące Celebi - Pokemon GO
Szczegóły dotyczące Celebi – Pokemon GO

Celebi to mityczny Pokémon z Generacji 2 (Johto), podobnie jak Mew był mitycznym Pokémonem  z pierwszej generacji.

Ten Pokémon pochodził z przyszłości, przechodząc przez czas. Uważa się, że tak długo, jak pojawia się Celebi, czeka nas świetlana i lśniąca przyszłość.

Cytując Bulbapedię:

Celebi jest zielonym stworzeniem. Ma okrągłe, bezdrzewne stopy, trójpalczaste dłonie i jasne skrzydła na plecach. Ma okrągłą głowę, która dochodzi do zakrzywionego punktu. Ma duże, niebiesko oczy z grubymi czarnymi obwódkami i parę zielonych czułek z niebieskimi czubkami.

Często znajdowany w lasach, Celebi jest mitycznym Pokémonem, znanym w legendzie jako „Głos lasu”. Jest w stanie podróżować w czasie i istnieć jednocześnie przez cały czas, a życie roślin rozkwita wszędzie tam, gdzie się pojawił. Jak widać w anime, jest w stanie przywrócić do życia zmarłego Celebi i przywrócić roślinom doskonałe zdrowie. Pokazano to w Koloseum Pokémon, że Celebi ma moc natychmiastowego oczyszczenia każdego Pokémona i może zostać wezwany w Relic Forest z melodią fletu czasu. Mimo, że żyje w lasach jako jego opiekun, Celebi pokazuje się tylko w obszarach i czasach pokoju. Uważano, że tak długo, jak Celebi pojawiają się na całym świecie, szczęśliwa i świetlana przyszłość czeka świat Pokémonów.

źródło: iMore via Bulbapedia, dzięki Marcin!