DuckDuckGo dostaje 10 mln dolarów na zwiększenie zasięgu

Wyszukiwarka internetowa DuckDuckGo otrzymała finansowanie w wysokości 10 milionów dolarów, aby rozszerzyć swój globalny zasięg w internecie.

DuckDuckGo + robot privacy

DuckDuckGo otrzymało niezły zastrzyk gotówki o wartości 10 mln USD dzięki partnerstwu z kanadyjskim funduszem emerytalnym OMERS (Ontario Municipal Employees Retirement System), aby pomóc wyszukiwarce w popularyzacji jej funkcji na całym świecie.

Dyrektor generalny OMERS Ventures John Ruffalo powiedział dla The Global and Mail, że weszli w finansowanie wyszukiwarki internetowej, aby wesprzeć jej dalszy rozwój i popularyzację prywatności wyszukiwania w internecie.

OMERS wierzy, że opinia publiczna zaczyna coraz bardziej zdawać sobie sprawę z tego, jak giganci technologiczni wykorzystują ich dane do celów reklamowych i jak traktowana jest prywatność internautów. [DuckDuckGo] jest wiodącą firmą, która opracowała inny model biznesowy. Dowodzi to, że na wyszukiwaniu można zarabiać i jednocześnie szanować prywatność oraz bezpieczeństwo danych użytkowników.

Liczby pokazują, że DuckDuckGo stało się dochodową firmą od 2014 roku. Według danych, które potwierdzają oświadczenie firmy OMERS, internauci interesują się prywatnością w sieci.

Przeczytaj także: DuckDuckGo też potępia Google’a w związku z decyzją UE

W sondażu przeprowadzonym w lipcu 2018 r. wśród 667 kanadyjskich dorosłych obywateli, okazało się, że 43% podjęło znaczące działania w zakresie ochrony prywatności w internecie, takie jak instalowanie rozszerzeń przeglądarki w celu blokowania web trackerów.

Co ważne, DuckDuckGo niedawno osiągnęło liczbę 25 568 555 prywatnych wyszukiwań miesięcznie. Oprócz wyszukiwarki, dostępnej w internecie i aplikacji mobilnych, DuckDuckGo oferuje również rozszerzenie dla przeglądarek, które zawiera funkcje blokowania trackerów, szyfrowanie i ocenę prywatności witryny.

źródła: SearchEngineJournal via The Global and Mail