6 modeli Apple Watch Series 4 zarejestrowano w EEC

Apple zarejestrowało sześć nowych modeli smartwatcha Apple Watch Series 4 w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej (EEC).

Apple Watch Series 4 (koncepcja Ben Geskin)
Apple Watch Series 4 (koncepcja Ben Geskin)

Firma Apple zarejestrowała dziś sześć nowych numerów modeli zegarka Apple Watch Series 4 w EEC, które oznaczone są symbolami: A1977, A1978, A1975, A1976, A2007 i A2008. Wszystkie te modele działają pod systemem operacyjnym watchOS 5.

Tego typu procedura jest wymagana w przypadku wszelkich szyfrowanych urządzeń sprzedawanych w Armenii, Białorusi, Kazachstanie, Kirgistanie i Rosji.

Powyższe numery modeli prawdopodobnie związane są ze spodziewaną serią nowych smartwatchów „Apple Watch Series 4”, która mają zostać zaprezentowana podczas wrześniowego wydarzenia firmy Apple, wraz z nowymi modelami iPhone’ów, słuchawek AirPod i innych gadżetów giganta.

Przeczytaj także: Następny Apple Watch może nie potrzebować iPhone’a

W przeszłości podobne zgłoszenia z EEC były składane w przypadku tańszego 9,7-calowego iPada, 10,5-calowego i 12,9-calowego iPada Pro, iPhone’a 7 i 7 Plus, Apple Watcha Series 2, słuchawek AirPods, i MacBooka Pro z panelem dotykowym. Taka procedura odbywała się zwykle w ciągu jednego do dwóch tygodni przed wydaniem każdego z produktów. W tym momencie może być już niemal oczywiste, że modele Series 4 pojawią się w przyszłym miesiącu.

Jedynym unikalnym aspektem tegorocznych dokumentów jest to, że obecnie jest tylko sześć nowych numerów modeli Apple Watcha Series 4, podczas gdy seria 3 miała ich aż osiem: dwa aluminiowe modele GPS i sześć modeli LTE, w tym aluminium, stal nierdzewna i warianty ceramiczne w dwóch rozmiarach. Dzisiejsze informacje doprowadziły do spekulacji, że wśród nowych smartwatchów Apple’a z 2018 roku może brakować wersji ceramicznych, ale kto wie…

W lipcu roku, dobrze poinformowany analityk produktów Apple’a Ming-Chi Kuo powiedział, że modele Apple Watch Series 4 będą wyposażone w o 15 proc. większe wyświetlacze, dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii i ulepszone funkcje monitorowania stanu zdrowia.

Jeśli przeszłość jest predykatem na przyszłość, Apple prawdopodobnie zorganizuje tegoroczną konferencję w środę 12 września 2018 roku, a zaproszenia do mediów wyśle pod koniec sierpnia.

źródło: MacRumors