Newton Mail przestanie działać we wrześniu

Aplikacja Newton Mail przestanie działać we wrześniu 2018 r. ze względu na brak realnego modelu biznesowego dla tego przedsięwzięcia.

Newton Mail

Newton Mail, popularna aplikacja e-mail dla systemu Windows, macOS, Android i iOS, ogłosiła, że ​​wkrótce zostanie całkowicie wyłączona. Założyciel Rohit Nadhani powiedział, że CloudMagic, firma będąca właścicielem Newtona, nie mogła znaleźć realnego modelu biznesowego, który zapewniałby rentowność i wzrost usługi, powołując się na silną konkurencję ze strony innych aplikacji e-mail. Newton zakończy swoje działanie we wrześniu 2018 r.

Na oficjalnym blogu Newtona czytamy:

To była trudna decyzja biznesowa. Zbadaliśmy różne modele biznesowe, ale nie mogliśmy z powodzeniem określić rentowności i wzrostu w długim okresie. To było trudne; rynek aplikacji premium dla poczty konsumenckiej nie jest wystarczająco duży i napotyka na ostrą konkurencję ze strony wysokiej jakości darmowych aplikacji Google’a, Microsoftu i Apple’a. Podjęliśmy silną i uczciwą walkę, ale to nie wystarczyło aby sprzedać pakiety tej platformy, w obliczu konkurencji dużych firm technologicznych.

Nowe rejestracje w usłudze Newton zostały natychmiast zawieszone. Abonenci rocznego planu Newtona w wysokości 99,99 USD mogą ubiegać się o zwrot środków, ale musi to nastąpić do 18 września 2018 roku. Aplikacja Newtona zostanie całkowicie wyłączona 25 września 2018 roku.

Przeczytaj także: ProtonMail na Androida i iOS-a

CloudMagic pierwotnie uruchomił swoją aplikację pocztową w 2013 roku, a później ponownie jako Newton Mail w 2016 roku jako usługę opartą na subskrypcji. Newton mógł łączyć się z aplikacjami i usługami, takimi jak Todoist, Trello i Evernote, dzięki funkcji Tidy Inbox skrzynka odbiorcza była uporządkowana, a funkcja Recap pomagała w ponownym przejściu do niedokończonych rozmów, które mogły zostać pominięte.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Newton Mail (iOS)
ekranu z aplikacji mobilnej Newton Mail (iOS)

Dla tych, którzy kochali Newtona i świadczonych przez niego usług, z pewnością jest to smutny dzień.

źródła: Blog Newton via Android Police