Jeżeli to jest Google Pixel 3 XL, to zwijam się ze śmiechu

W sieci pojawił się rzekomy wyciek smartfona Google Pixel 3 XL, który ma wcięcie (większe niż notch w iPhonie X) z którego Androidowcy się wyśmiewali, teraz ja się śmieję.

Google Pixel 3 XL (zdjęcia)
Google Pixel 3 XL

Choć najważniejsze wydarzenie Google’a odbędzie się dopiero za około dwa miesiące – zwykle w październiku firma wprowadza na rynek nową generacje smartfonów Pixel i innych produktów – to dzisiaj wyciekły zdjęcia, które mają przedstawiać nadchodzącego Google Pixel 3 Xl.

Zdjęcia pochodzą od użytkownika @LuchkovCh i udostępnione zostały przez serwis Android Police. Przedstawiają one rzekomo ostateczną jednostkę produkcyjną smartfona Pixel 3 XL. Obrazy przedstawiają tylną i przednią część urządzenia, z wycięciem podobnym do iPhone’a X w górnej części wyświetlacza Pixela 3 XL, który nie jest tak szeroki jak w smartfonie Apple’a, ale jest zauważalnie wyższy.

Poprzednie plotki sugerowały, że mniejszy 5,4-calowy Pixel 3 nie będzie miał wycięcia, podczas gdy większy 6,2-calowy Pixel 3 XL już tak, co potwierdzałyby te zdjęcia. Google prawdopodobnie było zmuszone do skopiowania iPhone’a X, aby zmieścić lepsze kamery z dwoma soczewkami.

Przeczytaj także: OnePlus 6 będzie miał jeszcze gorsze „zakola” niż iPhone X

Wygląda na to, że wycięcie (tzw. notch albo „zakola”) na górze ekranu większego Pixela 3 XL nie będzie tak szerokie w iPhone’aie X, ale zauważalnie wyższe – przyznam szczerze, że nie wiem co gorsze. Google, podobie jak inni producenci smartfonów, dąży do całkowitego usunięcia ramek w przyszłym Pixelu, ale zachowuje wycięcie i podbródek, aby głośniki stereo znajdowały się z przodu telefonu.

Google Pixel 3 XL z wycięciem w ekranie
Google Pixel 3 XL z wycięciem w ekranie

Udostępnione zdjęcia sugerują także, że użytkownicy otrzymają wraz z Pixelem 3 Xl słuchawki przewodowe USB-C „Pixel Bud-esque”.  Wydaje się również, że w pudełku znajduje się ładowarka, kabel ładujący i (uwaga!) przejściówka USB-C do mini jacka 3,5 mm.

Google Pixel 3 XL (zdjęcie, zawartość opakowania)
Google Pixel 3 XL (zawartość opakowania)

Oprogramowanie działające na tych urządzeniach to z pewnością system Android 9 Pie. W środku może znaleźć się 8-rdzeniowy procesor Qualcomm i procesor graficzny Adreno 630. Pixel 3 XL na obrazach ma także 4 GB pamięci RAM i rozdzielczość 1440 x 2960 pikseli (494 PPI).

Po wydaniu iPhone’a X w listopadzie 2017 roku, klony sprzętu Apple’a w wersji z Androidem zaczęły pojawiać się już w grudniu i w całym 2018 roku – choć zaraz po premierzy producenci zwijali się ze śmiechu patrząc na notcha. W marcu Google ogłosiło Androida P, który wprowadził obsługę oprogramowania dla wyświetlaczy z wycięciem w smartfonach z Androidem.

Google Pixel 3 XL (unpacked)
Google Pixel 3 XL (unpacked)

Apple zdecydowała się na ten nieszczęsny projekt, aby zmaksymalizować dostępny obszar wyświetlacza iPhone’a X, pozostawiając jednocześnie miejsce dla różnych czujników i technologii, które składają się na system kamer TrueDepth dla Face ID. Chociaż smartfony z systemem Android kopiują projekt Apple’a, wiele z nich nie ma tej funkcji biometrycznej, a tylko skaner linii papilarnych.

źródło: Android Police via MacRumors