Tryb walk między graczami w Pokémon GO jeszcze w tym roku

Niantic prawdopodobnie jeszcze w tym roku wprowadzi nowy tryb walk między graczami (PvP) do popularnej gry w rozszerzonej rzeczywistości Pokémon GO.

Tryb walk między graczami (PvP) w grze Pokemon GO

Liczba graczy maleje jeśli twórcy nie dodają nowych opcji, które mogą zaangażować użytkowników do kolejnych aktywności. Tak też się dzieje z bazą graczy gry mobilnej Pokemon GO, która skurczyła się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, odkąd Niantic nie dodał zbyt wielu głównych funkcji do rozgrywki. Wydanie takich gier jak Fortnite i PUBG Mobile zabrało sporą część grających w Pokemony.

Jednak Niantic jest zdeterminowany, aby odzyskać część graczy, których ostatnio stracił. Wkrótce ma podobno pojawić się tryb walk między graczami (PvP) w Pokémon GO. Anne Beuttenmüller, dyrektor marketingu Niantic w regionie EMEA, powiedziała niedawno, że przed końcem tego roku studio planuje dodać tryb player vs. player (PvP) w Pokemon GO: Ciągle ulepszamy elementy, które mamy dostępne w grze, a następną rzeczą, którą chcemy dodać pod koniec tego roku, jest tryb PvP.

Przeczytaj też: Łap Eevee podczas dwudniowego Community Day w sierpniu (11-12.08)

Inne zmiany, które Niantic planuje wdrożyć w nadchodzących miesiącach, to kilka poprawek w grze i funkcjach handlowych (wymian), które zostały dodane w grze dwa miesiące temu.

Choć dokładnie niewiadomo, kiedy bitwy PvP pojawią się w Pokemon GO, istotne jest to, że przynajmniej Niantic potwierdziło, że pracuje nad tą funkcją i że prawdopodobnie zostanie ona udostępniona jeszcze pod koniec 2018 roku.

źródło: Variety via phoneArena