Oto oficjalny pomnik Androida 9 Pie

Każda z wersji Androida ma swój własny pomnik przed siedzibą Google’a – teraz odsłonięto taki także dla tegorocznego Android 9 Pie, szkoda, że jest trochę nudny.

Pomnik systemu Android 9 Pie (Mountain View)
Pomnik systemu Android 9 Pie (Mountain View)

Nowy mobilny system operacyjny Android 9 Pie został wczoraj oficjalnie wydany dla wybranych modeli smartonów Pixel. Teraz odsłonięto przed siedziba firmy Google statuę dla tej wersji.

Google tworzy posągi (figury lub statuy) dla każdej nowej wersji systemu Android, które można oglądać przed kampusem firmy w Mountain View. Ostatnie posągi stawały się coraz mniej zabawne i zaskakujące, choć w przypadku Oreo widać było pewną poprawę. Posąg dla Androida 9 Pie oznacza jednak powrót do nudnych zielonych robocików z dodatkami.

Posąg, który odsłonięto dzisiaj, przedstawia charakterystycznego zielonego robota z podniesioną lewą ręką i z dwóch kawałków ciasta z wiśniami (bo chyba nie są to owoce granatu?): większego po lewej robota i odkrojonego kawałka po jego prawej stronie.

Przeczytaj także: Android L – jutro stanie figura nowego Androida?

Co stało się z kreatywnymi posągami? Warto tutaj przytoczyć posągi Ice Cream Sandwich albo KitKat. Możemy mieć tylko nadzieję, że Android Q (który będzie trudny do nazwania) będzie nieco bardziej kreatywny.

źródło: Android Police via Android (Google+)