Fotografia, która pomoże PANDZIE

Wystartowała akcja specjalna ECCO Walkathon 2018 – jej celem jest wsparcie Fundacji PANDA w realizacji programu ALPAKOTERAPIA w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym.

Alpakoterapia w warszawskim ZOO (PANDA)

Mechanizm jest prosty, za każde zdjęcie z dowolnego spaceru, które w dniach od 1 sierpnia do 15 września 2018 roku zostanie zamieszczone w aplikacji „Chodź pomóc – ECCO Walkathon” – organizator największego charytatywnego spaceru na świecie przekaże 4 zł na konto Fundacji Panda.

ECCO Walkathon dotychczas zgromadził ponad 470 000 ludzi dobrej woli na całym świecie, których łączy jedno – chęć pomocy tym, którzy bez ich wsparcia nie mieliby szansy na lepsze życie. Podobnie jak w przypadku projektu ALPAKOTERAPIA, który jeszcze w tym roku planuje uruchomić Fundacja Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego PANDA.

Jego beneficjentami będą dzieci o specjalnych potrzebach, toczące nierówną walkę z autyzmem, chorobami psychicznymi, zaburzeniami ruchu, nadciśnieniem, depresją, ADHD, nerwicą, porażeniem mózgowym, czy zespołem Downa.

Przeczytaj także: Bilety do warszawskiego ZOO kupisz już przez smartfona w mPay

Dlaczego ALPAKOTERAPIA?

„ALPAKOTERAPIA jest szczególną formą zooterapii, wspomagającą rehabilitację umysłową i motoryczną w oparciu o kontakt z alpakami. Zwierzęta szybko zaskarbiają sobie sympatię i zaufanie dzieci, które lubią się z nimi bawić. Głaskanie, karmienie, przytulanie i czesanie alpak wspomaga wszechstronny rozwój dziecka, pozwala również na przeżywanie przyjemnych emocji, poprawia samopoczucie, zmniejsza poczucie lęku i wyobcowania przez chorobę. Przede wszystkim jednak pełni funkcję terapeutyczną w schorzeniach neurologicznych i psychicznych, o czym dzięki środkom zebranym w ramach aplikacji „Chodź pomóc – ECCO Walkathon” będą mogły przekonać się dzieci odwiedzające warszawskie ZOO. Bez partnera takiego jak ECCO nie mielibyśmy szansy na realizację tego projektu” – wyjaśnia Ewa Rembiszewska, Prezes Fundacji PANDA.

Realne wsparcie

W projekt wsparcia Fundacji PANDA zaangażowały się wybitne osobowości ze świata sportu, filmu i mediów, m.in.: Paweł Płuska, Anna Guzowska, Karol Strasburger, Paweł Wawrzecki, Beata Tadla, Karol Wójcicki.

Ecco Walkathon - Chodź Pomóc

Nie trzeba być fizycznie w Warszawie, by wesprzeć Fundację PANDA. W akcji „Chodź pomóc – ECCO Walkathon” może wziąć udział każdy – potrzebny jest tylko nośnik elektroniczny: smartfon, tablet lub komputer, oraz dostęp do internetu. Następnie, wystarczy opublikować zdjęcie ze spaceru i tym samym podpisać się pod przyświecającą nam filozofią, że udział w spacerze oznacza realną pomoc, że liczy się każdy krok. – powiedział Maciej Wyrwas, Marketing & E-commerce Manager marki ECCO, organizatora ECCO Walkathon.

Za każde zamieszczone w aplikacji zdjęcie od 1 sierpnia do 15 września br. Ecco przekaże na konto fundacji 4 zł. Każdy z użytkowników aplikacji może zamieścić nieograniczoną liczbę zdjęć, pamiętając jednak o tym, by pochodziły one z różnych spacerów. Aplikacja i regulamin dostępne są na stronie internetowej akcji.

źródło: informacja prasowa