Motorola połączy użytkowników z siecią 5G

Motorola, przy użyciu technologii moto mod i smartfona moto z3, jako pierwszy producent połączy użytkowników z siecią 5G.

Pierwszy smartfon z łącznością 5G od Motoroli
Pierwszy smartfon z łącznością 5G od Motoroli

Łączność w tym standardzie działa nawet 10 razy szybciej od obecnie dostępnych sieci komórkowych, z mniejszym poziomem opóźnień i większą przepustowością. Dostęp do nich poprawi jakość łączności mobilnej i znacznie zwiększy możliwości smartfonów.

Użytkownicy mogą już szykować się na streaming i czat wideo w jakości 4K, bez zakłóceń, gry i materiały VR bez opóźnień, a także na pobieranie plików z nieosiągalną dotychczas prędkością. Dzięki 5G smartfony użytkowników będą działać znacznie szybciej i płynniej, a firmy będą mogły zapewnić pracownikom warunki do wydajniejszej pracy w drodze. Łączność 5G umożliwi nawet powstawanie nowych, fascynujących funkcji.

Dwa lata temu Motorola rozszerzyła możliwości smartfonów o lepsze funkcje fotograficzne i audio czy dłużej działającą baterię. Teraz firma udostępnia pełny potencjał platformy moto mods, wprowadzając na rynek jako pierwszy producent technologię łączności w standardzie 5G.

Motorola otwiera tym samym nowe możliwości oglądania wideo, łączenia urządzeń domowych, pracy zdalnej oraz grania w rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Osiągnięcie tego branżowego kamienia milowego umożliwiła współpraca marki z firmą Qualcomm i zastosowaniu flagowego modemu Snapdragon X50 oraz elementów działających w paśmie fal milimetrowych.

Przeczytaj także: Kompletny standard 5G jest już dostępny!

Pobieranie w sieci 5G: filmy bez zakłóceń

W dzisiejszych czasach niemal wszystko odbywa się w drodze — na przykład jedzenie i oglądanie ulubionych filmów. Okazuje się, że ponad 50% millenialsów woli oglądać wideo na ekranach smartfonów. Społeczeństwo podróżuje coraz szybciej i częściej, a dzięki 5G użytkownicy mogę pobrać najnowszy sezon ulubionego serialu w jakości HD w ciągu paru minut przed odlotem samolotu.

Mobilne oglądanie w sieci 5G: każdy GOOOOOOOL na Twoim smartfonie

Podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej widzowie próbowali oglądać mecze strumieniowo łącznie 486 milionów razy, ale 93 miliony prób nie powiodło się wskutek błędów streamingu i długiego ładowania transmisji. W sieci 5G mecze można oglądać na żywo bez żadnych opóźnień, unikając tłumów i kiepskich miejsc na stadionie. W przyszłości technologia 5G umożliwi korzystanie z realistycznej rzeczywistości wirtualnej, a mecze w domu będzie można oglądać tak jak na stadionie.

Udostępnianie w sieci 5G: błyskawiczne przesyłanie wakacyjnych fotek rodzinie i znajomym

Niezawodność sieci jest bardzo ważna, kiedy chcemy zaprezentować światu najlepsze zdjęcia z wakacji. W sieci 5G można przesłać rodzinie 300 zdjęć z urlopu, w czasie gdy barman przygotowuje coś na ochłodę. Sieć 5G ułatwi podróżowanie, umożliwiając tłumaczenie języka naturalnego w czasie rzeczywistym — dzięki temu łatwo będzie można dogadać się z zagranicznymi przewodnikami i nowymi znajomymi.

Granie w sieci 5G: całonocna gra i nieprzerwana łączność

Sieć 5G redukuje opóźnienia i buforowanie podczas korzystania z materiałów rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, a płynniejsze działanie oznacza nieograniczone możliwości. Przewiduje się, że w 2019 roku 40% konsumentów w USA będzie korzystać z aplikacji rozszerzonej rzeczywistości na urządzeniach mobilnych.  Dzięki 5G dzieci będą mogły bawić się w parku z realistycznymi superbohaterami — wystarczy, że założą gogle VR.

Edukacja w sieci 5G: nauka poza klasą

Ponad 88% uczniów szkół podstawowych i średnich oraz 64% studentów w USA używa smartfonów do nauki co najmniej raz w tygodniu. Teraz będą mogli używać rzeczywistości wirtualnej, by zwiedzać zabytki czy wysłuchiwać słynnych przemówień lub współpracować nad projektami w czasie rzeczywistym z koleżankami i kolegami z całego świata.

źródło: informacja prasowa