iPhone w tym roku pobije rekord sprzedaży, dzięki przemyślanej strategii

Sprzedaż iPhone’a firmy Apple jest na najlepszej drodze do pobicia rekordu przychodów sprzedaży, dzięki przemyślanej strategii wprowadzonej przez drużynę Tima Cooka.

Przychody ze sprzedaży iPhone'a w latach 2008-2018
Przychody ze sprzedaży iPhone’a w latach 2008-2018

Mimo, że sprzedaż iPhone’ów w kwartale na koniec 30 czerwca 2018 r. była zgodna z oczekiwaniami analityków, a Huawei po raz pierwszy wyprzedził Apple’a na globalnym rynku smartfonów, flagowy produkt firmy Apple jest na najlepszej drodze do osiągnięcia nowego rekordu sprzedaży.

W pierwszych trzech kwartałach roku finansowego firmy Apple w 2018 roku (kończącego się 29 września) przychody z iPhone’a mogą wynieść 129,5 mld dolarów, bijąc poprzednie 9-miesięczne rekordowe 122,8 mld dolarów z 2015 roku.

Biorąc pod uwagę, że rynek smartfonów jako całość już nie rośnie, a sprzedaż iPhone’a jest również mniej lub bardziej płaska, decyzja Apple o wydaniu iPhone’a X i 8 za ponad 1000 USD (w zeszłym roku) może być kluczem do kolejnego sukcesu tego urządzenia. Biorąc średnią cenę sprzedaży na poziomie ok. 724 USD w ostatnim kwartale, Apple nie daleko odstaje od konkurencji pod względem.

Zobacz także: Wyniki sprzedaży firmy Apple za 2Q fiskalny 2018 roku

źródło: Statista – Apple’s iPhone Is On Track For Its Biggest Year Ever