Gra „Alto’s Odyssey” wreszcie trafiła na Androida

Między wydaniem gry „Alto’s Odyssey” na iOAS-a i Androida upłynęło prawie pół roku, ale warto było czekać, tym bardziej, że dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepu Google Play!

Alto's Odyssey na Androida

Podobnie jak pierwsza część gry, tak sequel zatytułowany „Alto’s Odyssey” jest równie relaksujący. Oprócz niekończącej się rozgrywki, twórcy przygotowali równie niekończące się piękne krajobrazy i kilkadziesiąt nowych celów do zdobycia.

Do tej pory w grę mogli grać tylko właściciele iPhone’ów, iPadów i Apple TV, co mogło zaostrzyć apetyt właścicieli urządzeń z Androidem. Czekanie pięć miesięcy na ten tytuł mogło spowodować, że nie wszyscy chcieliby za nią płacić, dlatego należy docenić fakt, że gra na Androida jest bezpłatna i każdy może ją pobrać i zainstalować. Można to potraktować jako bonus od twórców, którzy wydali grę najpierw na iOS-a.

Rozgrywka w dużej mierze jest taka sama, jak w „Alto’s Adventure”. Polega na ciągłym stukaniu w ekran, przytrzymywaniu żeby skoczyć i wykonywać różne inne ewolucje, w opanowaniu których pomoże tutorial. Im dłużej przetrwasz i im więcej osiągniesz celów, tym lepiej. Gdy zdobędziesz te cele, zdobędziesz punkty w postaci monet, które można wydać na zakup dodatkowych ulepszeń.

Nie oznacza to jednak, że w „Alto’s Odyssey” nie ma kilku nowych funkcji, którymi można się ekscytować. Istnieje nowy tryb Zen dla tych, którzy wolą prostotę prawdziwego endless runnera. Nie ma tam też punktów, monet ani żadnej grywalizacji. To tylko ty i nieskończona pustynia. Oczywiście jedną z najważniejszych zmian są wszystkie nowe środowiska. Zamiast utknąć w zimowej krainie, możesz teraz odkrywać pustynie, plaże, kaniony i świątynie.

Pomimo tego, że gra jest darmowa, uwzględniono też zakupy w aplikacji, które wcale nie są takie złe. Wynoszą one od 4,69 zł do 42,99 zł i nie trzeba płacić za żadne z nich, aby cieszyć się grą. Płacą najwyższą kwotę, można odblokować od razu wszsystkie postacie bez konieczności zdobywania kolejnych poziomów.A jeśli ktoś zechce wesprzeć programistów może wydać ok. 8 zł na poparcie tego projektu, w porównaniu z 23,99 zł za zakup pełnej wersji na iPhone’a.

Usługi gier Google Play są uwzględnione w tej wersji, więc możesz spodziewać się rankingów i osiągnięć, ale niestety ich zapisanie nie będzie możliwe. Jeśli usuniesz grę lub zainstalujesz ją na dodatkowym urządzeniu, będziesz musiał zacząć od początku.

Alto's Odyssey screen z gry w języku polskim

Alto’s Odyssey to świetna gra, którą serdecznie Wam polecam. Po sukcesie pierwszej części, można spodziewać się, że każdy pokocha tę odświeżoną i w zasadzie nową grę. Ja bawiłem się przednio do samego końca – a przejście gry trochę zajmuje!

Mnóstwo recenzji zostało już napisanych, a każda z nich jest pozytywna. Wiedziałem od samego początku, że to będzie hit, zanim trafił na Androida…

Pobierz aplikację w sklepie Google Play Pobierz aplikację w sklepie App Store