Netflix dodaje ponad 100 nowych ikon profili użytkowników

W aplikacjach Netflixa na urządzenia mobilne i telewizory wkrótce pojawią się całkowicie nowe ikony (tzw. awatary) dla profili użytkowników.

Nowe ikony profilowe użytkowników serwisu Netflix

Netflix ogłosił dzisiaj zmianę w wyborze ikon profilu użytkownika. Firma odświeża obecne ikony i dodaje dziesiątki nowych opcji, w tym postacie z własnych oryginalnych seriali, takich jak Stranger Things, Orange to New Black, Queer Eye i innych.

Cieszymy się, że możemy uczynić korzystanie z serwisu Netflix jeszcze bardziej wyjątkowym – czytamy w informacji. Użytkownicy będą mogli wybierać w sumie spośród ponad 100 różnych ikon.

Istniejące ikony, takie jak wąsaty mężczyzna w okularach słonecznych, superbohater i pingwin zostaną zaktualizowane o subtelne detale. Dodano różne kolory i więcej szczegółów. Na przykład okulary przeciwsłoneczne mają teraz złoty gradient, a twarz pingwina nie jest już odchylona na bok. Netflix wyraźnie nie chce wzbudzać takich samych niepokojów jak Google, kiedy porzucił emoji typu blob.

Nowe ikony będą pojawiać się sukcesywnie w ciągu najbliższych tygodni i będą dostępne w wersji przeglądarkowej Netflixa, aplikacjach mobilnych i aplikacjach telewizyjnych. Osoby oglądające Netflixa na dużym ekranie będą mogli też cieszyć się nowym udoskonalonym i uproszczonym interfejsem.

Zmiana wyglądu ikon profilowych (podstawowych) - Netflix lipiec 2018

Pięć lat po wprowadzeniu profili firma przypomina użytkownikom o możliwościach ich tworzenia, w jeszcze lepszy sposób. Nawet jeśli korzystasz sam z subskrypcji Netflixa i nie współdzielisz jej z nikim, możesz użyć różnych profili, aby dostosować rekomendacje do różnych upodobań i gatunków. Będziecie korzystać z nowych awatarów?

Nie spodziewamy się, że ktokolwiek pamięta o tej rocznicy, ale mamy nadzieję, że użytkownicy naszego serwisu na całym świecie włączą się w jej świętowanie. W sierpniu 2013 r. zaprezentowaliśmy profile. Serwis Netflix stał się wówczas jeszcze bardziej Twój i skrojony dokładnie pod Twój gust. To właśnie wtedy przestaliśmy proponować Ci filmy w sam raz dla Twoich współlokatorów, czy kreskówki, których na pewno nie przepuściłaby Twoja młodsza siostra. Twój profil to najlepsze propozycje wybrane w oparciu o materiały obejrzane przez Ciebie.

źródło: Netflix Media Center via The Verge