„Ghostbusters World” to w zasadzie „Pokémon Go”, ale z duchami

Gra mobilna „Ghostbusters World”, to kolejna generacja gry AR opartej na lokalizacji, która po „Pokémon Go” da możliwość łapanie duchów w całkiem nowy sposób.

Ghostbusters World - gra w rozszerzonej rzeczywistości już w 2018 r.

Dwa lata po tym, jak Pokémon Go dał nam jedno z najaktywniejszych wakacji w naszym życiu, zaczęła pojawiać się nieunikniona fala gier w rozszerzonej rzeczywistości (AR, z ang. Augmented Reality). Jedną z nich jest zapowiedziana w lutym tego roku gra „Ghostbusters World” oparta na serii kultowych filmów o łowcach duchów.

Gra powstała we współpracy Sony Pictures a koreańskimi studiami gier mobilnych 4:33 i Next Age, a także dzięki udostępnieniu platformy Map Google dla programistów. Dzięki temu oraz rosnącym funkcjom ARKit firmy Apple i ARCore firmy Google, gry oparte na AR to już nie tylko terytorium dla twórców „Pokémon Go” – firmy Niantic.

Wersja demonstracyjna gry Ghostbusters World, w którą mogli zagrać uczestnicy Comic-Con w San Diego Comic-Con w ten weekend, była trochę jak alternatywna wersji gry z pokemonami. Jednak zamiast rzucać pokeballe w słodkie Pokémony, gracze wysadzają swój pakiet protonowy w groteskowe duchy panoszące się po dzielni. W grze będzie można złapać około 150 duchów, z których część została stworzona wyłącznie na potrzeby tego tytułu.

Przeczytaj także: Zamiast Pokemonów łapiemy dinozaury w „Jurassic World Alive”

W grze istnieją cztery różne pakiety protonów, które wybuchają i przechwytują moc: Great Balls i Master Balls. Portale wymiaru są odpowiednikami Pokéstopów, w których można zdobyć do swoich pakietów protonowych. Oczywiście można kupić więcej amunicji poprzez zakupy w aplikacji. Podobnie jak funkcja krokomierza w Pokémon Go, która umożliwia wykluwanie jaj pokemonów, Ghostbusters World pozwala również wykluwać Ektoplazmy. Ciekawe jednak dlaczego mamy chcieć wykluć własnego ducha, gdy celem gry jest pozbycie się upiorów?

Zrzuty ekranu z gry „Ghostbusters World” 2018
Zrzuty ekranu z gry „Ghostbusters World” 2018

„Ghostbusters World” jest taką wersją „Pokémon Go, ale z duchami”

W „Ghostbusters World” również istnieją funkcje interakcji z innymi graczami,  a także Tryb Story, który zostanie napisany przez autorów komiksów Ghostbusters z IDW Publishing. Kilka innych funkcji również uległo nieznacznej poprawie. Dzięki danym z Map Google’a budynki wokół gracza są wyświetlane w 3D, co zapewnia bardziej realistyczne wrażenia.

Demo miało także funkcję czatu w grze, która może być pomocna w koordynowaniu bitew nalotowych (tzw. Raidów). Choć obecnie działa on tak, jak w przypadku czatów deweloperskich w grze, zawsze istnieje możliwość, że nie zostanie on uwzględniony w ostatecznej wersji, jeśli moderacja okaże się zbyt dużym problemem.

Gra „Ghostbusters World” wystartuje jeszcze w tym roku na urządzeniach z systemami iOS i Androidzie. Więcej powinniśmy dowiedzieć się wkrótce na oficjalnej stronie internetowej gry.

źródło: The Verge