Taxify zamówisz teraz także w Trójmieście

Usługi drugiego największego przewoźnika ride-sharingowego Taxify oficjalnie jest już dostępne w Gdańsku, Gdyni i Sopocie (Trójmieście).

Taxify w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

Estońskie Taxify działa już prężnie w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu – od czwartku 19 lipca 2018 r. przewoźnik wkracza do Trójmiasta. Obok Ubera jest to jedna z najpopularniejszych usług i aplikacji mobilnych w Polsce do zamawiania taksówek w Polsce i Europie.

Na pasażerów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie czeka już prawie tysiąc zarejestrowanych kierowców. Dodatkowo Taxify uruchomiło specjalną promocję z nawet 50 proc. zniżki na przejazdy.

Pasażerowie Taxify Trójmiasto, powinni teraz móc jeździć taniej niż u konkurencji – przynajmniej w czasie trwania atrakcyjnych promocji na przejazdy. Kierowcy będą jeździć po całym Trójmieście, ale czas dotarcia do konkretnego miejsca zależeć będzie od aktualnej obecności kierowców na danym obszarze.

Przeczytaj także: Bilety do warszawskiego ZOO kupisz już przez smartfona w mPay

Możliwe będzie też zamówienie pojazdu z miejscowości leżącej przy granicy miasta, ale dostępność pojazdów może być tam niska. Od kierowcy będzie zależało też, czy zdecyduje się na kurs do miejscowości poza granicami Trójmiasta.

Ile kosztują przejazdy Taxify w Trójmieście?

Trójmiasto. 4 zł na start i 1,3 zł za kilometr

Aplikacja Taxify umożliwia zamówienie przejazdu na smartfonie z systemem Android lub iOS. Wystarczy wpisać adres odbioru lub upuścić pinezkę w odpowiednim miejscu na mapie.  Aplikacja od razu wyliczy szacunkowy koszt przejazdu – zanim jeszcze zamówimy przyjazd kierowcy.

Rozliczenie odbywa się bezgotówkowo, a pieniądze za kurs są pobierane podobnie jak w Uberze, z podpiętej do aplikacji karty płatniczej.

Stawki za przejazdy z Taxify w Trójmieście:

  • 4 zł na start,
  • 1,3 zł za przejechany kilometr i 25 gr za minutę podróży,
  • minimalny koszt przejazdu to 10 zł.

Ceny są podobne zatem jak w Uberze, ale kierowcy zarabiają znacznie więcej, dzięki mniejszym prowizjom, które wynoszą 15 proc. wartości przejazdu, w porównaniu z 25 proc. w Uberze. Może to oznaczać, że aplikacja podobnie jak w innych miastach szybko zyska popularność wśród „mądrzejszych” kierowców.

Takie działanie ma przyciągnąć kierowców do korzystania z aplikacji, czyli więcej dostępnych aut, a w konsekwencji większe zainteresowanie klientów.

Nie masz jeszcze Taxify? Zgarnij 10 zł na pierwszy przejazd z poniższym kodem

Jeżeli nie korzystałeś jeszcze z usług Taxify użyj mojego kodu FCJLE, a Ty i ja otrzymamy po 10 zł na pierwszy przejazd.

Kod promocyjny na 10 zł na przejazdy Taxify
Kod promocyjny na 10 zł na przejazdy Taxify

Aplikacje mobilną pobierzesz i zainstalujesz ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Taxify