myPhone na wystawie „Polski dizajn po roku 1989” w MNK

W Muzeum Narodowym w Krakowie trwa wystawa „Polski dizajn po roku 1989”. Wśród prezentowanych przedmiotów – największych osiągnięć najnowszej historii polskiej sztuki znalazł się… telefon myPhone ONE.

Wystawa Polski Dizajn po roku 1989 myPhone ONE

– Cieszymy się, że to właśnie model naszej firmy został doceniony i znalazł się na wystawie. Jest to dla nas powód do dumy i wielka satysfakcja. Od początku działalności bowiem mocno zwracaliśmy uwagę, aby funkcjonalność i użyteczność telefonów myPhone szła w parze z designem – tłumaczy Mirka Bartmańska, dyrektor Marketingu mPTech.

Wspomniany model marki myPhone debiutował na rynku w 2013 roku i był zaprojektowany tak, aby spełniać oczekiwania osób starszych. Ubogacał linię Simply Life z telefonami dla seniorów.
Aktualnie zastępują go kolejne generacje urządzeń. Jak znalazł się na wystawie?

Przeczytaj także: 100 lat polskiego dizajnu w ilustrowanym elementarzu

– Zgromadzone obiekty przez kuratorkę – prof. Czesławę Frejlich z krakowskiej ASP, stanowią potwierdzenie zainteresowania projektantów zarówno lokalnością, przez nawiązania do historycznych i ludowych wzorów, oraz społecznym zaangażowaniem i odpowiadaniem na konkretne potrzeby przemysłu, a także użytkowników – tłumaczy Joanna Żychowska z Muzeum Narodowego w Krakowie. – Telefon myPhone ONE jest pokazany w sekcji Wartości społeczne/potrzeby innych i stanowi bardzo dobry przykład włączenia projektowania do działań społecznych, ponieważ model poprzez swoją funkcjonalność rozwiązuje konkretne problemy osób starszych – dodaje Joanna Żychowska.

Wystawa Polski Dizajn po roku 1989

Wystawa „Polski dizajn po roku 1989” w MNK to prezentacja największych osiągnięć najnowszej historii polskiego dizajnu, na której swoje dzieła pokazuje 170 projektantów. Zaskakuje z wielu powodów, bowiem w jednym miejscu zebrano nie tylko wyjątkowe dla naszego dziedzictwa przedmioty sztuki użytkowej, lecz też eksponaty stanowiące po części definicję naszych czasów.

Wystawa Polski Dizajn po roku 1989

To pociągająca historia ostatnich trzech dekad opowiedziana przez unikalne przedmioty: szkło, porcelanę i meble, elementy garderoby, a nawet zabawki (niemal 200 eksponatów). Czy przemiany w historii wpłynęły na rozwój polskiego wzornictwa?

Odpowiedź można znaleźć na wystawie. Ekspozycję „Polski dizajn po roku 1989” w Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać jeszcze przez miesiąc, do 19 sierpnia br.

Muzeum zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie dizajnu. Więcej o wystawie na oficjalnej stronie muzeum.