Corning zapowiedziało Gorilla Glass 6

Firma Corning ogłosiła dzisiaj wprowadzenie nowego szkła Gorilla Glass 6, dla urządzeń mobilnych nowych generacji, które ma wytrzymać powtarzające się upadki.

Gorilla Glass 6 od Corning (2018)

Corning ogłosił dziś najnowszą wersję super wytrzymałego szkła dla urządzeń mobilnych Gorilla Glass 6. Jak można się spodziewać, jest to najmocniejsza generacja materiału dla wyświetlaczy, jaka została wyprodukowana do tej pory.

Szósta generacja szkła Gorilla Glass ma z mniejszym prawdopodobieństwem być podatna na pęknięcia i uszkodzenia przy upadku smartfonów, niż w poprzednich wersjach. Nowe szkło zostało zaprojektowane nie tylko po to, aby przetrwać upadki z większej wysokości, ale także wytrzymać więcej niż kilka upuszczeń na ziemię.

Przeczytaj także: Antybateryjne szkło Gorilla Glass do iPhone’a

Gorilla Glass 5 zostało ogłoszone prawie dokładnie dwa lata temu. Gorilla Glass 6 to „zupełnie nowy materiał”, bardziej skompresowany niż w poprzednich generacjach produktu. Większa kompresja „pomaga zwiększyć prawdopodobieństwo wytrzymania wielu wypadków” – twierdzi wiceprezes Corning ds. technologii i rozwoju produktu Dr Jaymin Amin. Nowe szkło przeżyło upadek ze średnio 15 metrów na szorstkich powierzchniach, oczywiście w testach laboratoryjnych Corninga, co czyni go „nawet dwa razy lepszym od Gorilla Glass 5”. Corning nie wspomina jednak o ulepszonej odporności na zarysowania.

Żadne urządzenie nie zostało jeszcze zatwierdzone do używania Gorilla Glass 6, ale jeśli historia jest jakąkolwiek wskazówką, to szkło będzie wykorzystywane niemal przez wszystkich producentów urządzeń mobilnych.

źródła: Android Police via Corning Newsroom