Co kryje w środku nowy MacBook Pro 2018?

W końcu możemy zobaczyć wnętrze nowego MacBooka Pro z 2018 roku, który posiada wewnątrz sześciokomorową baterię a także większe głośniki i dużo kleju…

Elementy wewnątrz MacBooka Pro 2018
Elementy wewnątrz MacBooka Pro 2018 (fot. iFixit)

Specjaliści z iFixit już zdążyli zajrzeć pod klawisze tegorocznego, 13-calowego MacBooka Pro 2018, a teraz rozebrali go na części pierwsze. Okazuje się, że laptop Apple’a ma znacznie większy akumulator i głośniki w porównaniu z poprzednim modelem. Co ciekawe, większe rozmiary tych komponentów nie wpływają na zwiększenie ogólnej wagi urządzenia.

Jak zauważa serwis iFixit, MacBook Pro 2018 posiada zmodernizowaną baterię z pięciokomorowej (49,2 W) na 58-watowy sześciokomorowy akumulator, który w rzeczywistości jest nieco cięższy: 232,7 g (8,2 uncji) w porównaniu z 196,7 g (6,9 uncji).

Zaktualizowano również głośniki, które teraz są dłuższe i węższe do tego stopnia, że ​​stykają się z płytą główną. Aby to zrekompensować, Apple prawdopodobnie zmniejszyło masę górnej obudowy laptopa.

Przeczytaj także: MacBook Pro 2018 – wszystko co musisz wiedzieć o nowych modelach

Dzięki specom z iFixit możemy zobaczyć wszystkie najważniejsze elementy budowy wewnątrz nowego MacBooka Pro, takie jak jego koprocesor T2 dla funkcji „Hej Siri”, bezpieczeństwa i operacje rozruchowych. Więcej zdjęć znajdziesz we wpisie źródłowych tego artykułu.

Inną ciekawą rzeczą jest jednak zmodyfikowany zasilacz (model A1947), który ma większe ekranowanie oraz dodatkową piankę odporną na uderzenia, kosztem przejścia z metalowego portu USB-C na plastik.

MacBook Pro 2018 rozebrany na części
MacBook Pro 2018 rozebrany na części (fot. iFixit)

MacBook Pro jest wciąż trudny do naprawy jak poprzednie modele. Procesor jest przylutowany, nie mówiąc o pamięci i baterii, klawiaturze i głośnikach – które razem tworzą jeden element.  Podobno znacząco ulepszono położenie gładzika, który można usunąć przez wyjęcie kilku śrub Torx.

Nowe Pro od Apple’a ma wiele ulepszeń w porównaniu z modelami z 2017 roku, poza standardowymi ulepszeniami procesora i aktualizacją pamięci dodano Bluetooth 5.0 i po raz pierwszy dodano równoważenie kolorów TrueTone na komputerze Mac.

źródło: iFixit – MacBook Pro 13″ Touch Bar 2018 Teardown via Apple Insider