Zapowiedź 3. sezonu „Stranger Things” w stylu reklamy z lat 80.

Zobacz genialną zapowiedź trzeciego sezonu serialu „Stranger Things”, która utrzymana jest w stylistyce amerykańskich reklam z lat osiemdziesiątych – witajcie w Hawkins z 1985 roku!

3. sezon „Stranger Things” latem 2019 roku? - zwiastun

W połowie lat osiemdziesiątych amerykańskie centra handlowe były wszędzie, ozdobione agresywnymi neonami i witające klientów z jeszcze bardziej kolorowymi strojami i wyczesanymi na tapir fryzurami. Wydaje się więc stosowne, że głupia reklama (jak z kasety VHS) takiego centrum handlowego w mieście Hawkins w stanie Indiana nadaje się na pierwszy zwiastun trzeciego sezonu serialu „Stranger Things”.

Oprócz otwarcia centrum handlowego w Hawkins i krótkiego spojrzenia na Steve’a i nową postać Robin (w tej roli Maya Hawke) jako sprzedawców lodów, nie ma w zwiastunie wiele bezpośrednich powiązań popularnym serialem serwisu  Netflix.

Istnieje w nim jednak kilka innych wskazówek, takich jak spiker twierdzący, że centrum handlowe jest „jednym z najlepszych sklepów w Ameryce … i poza nim”, co być może jest odniesieniem do Upside Down. Biorąc pod uwagę częste wykorzystywanie motywów z klasycznych filmów w serialu „Stranger Things”, istnieje oczywisty związek z Dawn of the Dead, ruchem zombie w centrum miasta George Romero.

Przeczytaj także: Netflix i Telltale wspólnie stworzą grę opartą na „Stranger Things”

Z opisu filmu na YouTube’ie wynika, że Starcourt Mall zostanie otwarte latem 1985 r., czyli w tym roku, w którym ustawiono 3. sezon serialu. Na końcu dowiadujemy się, że centrum handlowe zostanie otwarte latem przyszłego roku, co może wskazywać na premierę nowego sezonu na lato 2019 r. Oznacza to, że możemy czekać jeszcze rok na powrót tego tytułu.

Lato 1985 r. zapowiada się ekscytująco — w Hawkins swe podwoje otwiera Starcourt Mall! To jedno z najnowocześniejszych centrów handlowych w Ameryce i nie tylko. W Starcourt Mall każdy znajdzie coś dla siebie. Zrób zakupy w Gap, Waldenbooks, Sam Goody, Claire’s i w wielu innych sklepach. Dla ochłody zajrzyj do lodziarni Scoops Ahoy. W Starcourt Mall znajdziesz wszystko, czego tylko zapragniesz!

Podczas gdy nie pozostaje nic innego jak czekać na trzeci sezon „Stranger Things” (które wzięło górę w tegorocznych nominacjach do nagrody Emmy), obejrzyj 84-sekundowy zwiastun i przenieś się krzykliwego centrum handlowego z lat 80.

źródło: Engadget va Netflix Polska