Apple zapowiada wprowadzenie nowych Emoji z Unicode 11.0

Z okazji Światowego Dnia Emoji ??, który będziemy obchodzić 17 lipca, Apple zapowiedziało wprowadzenie w tym roku w systemie iOS nowych Emoji z Unicode 11.0.

Nowe Emoji Apple'a z Unicode 11.0 (2018)

Światowy Dzień Emoji przypada w tym roku na wtorek 17 lipca, a z okazji obchodów tego wydarzenia firma Apple udostępniła szczegóły dotyczące nowych emoji, które trafią na urządzenia z systemem iOS jeszcze w tym roku w ramach wydania Unicode 11.0 ikon Emoji.

Apple planuje wprowadzić w tym roku 70 nowych znaków emoji, z nowymi opcjami dla rudych, siwych i kręconych włosów. Pojawią się też postaci bez włosów (łyse) a także kilka wyrazów twarzy, których nie było do tej pory.

Pojawią się też superbohaterowie, amulet nazarny w kształcie oka i symbol nieskończoności, a także nowe zwierzęta, takie jak kangur, paw, papuga i homar. Nowe produkty spożywcze obejmują mango, sałatę, ciastko i ciasto księżycowe.

Przeczytaj także: Jakim emotem świętujesz Dzień Emoji 2017? ? ??

Pełna lista emotikonów zawartych w Unicode 11.0 znajduje się na stronie Emojipedii, gdzie znajdziesz także wywiad z Alanem Dye, wiceprezesem Apple’a ds. projektowania interfejsu użytkownika, z którego dowiesz się w jaki sposób Apple projektuje nowe emoji.

Według Dye’a, projektując nowe postaci emoji, Apple dąży do „najbardziej kultowych” i „najbardziej ponadczasowych reprezentacji” danego przedmiotu. Nie ma żadnej konkretnej formuły, która stoi za wyglądem każdego indywidualnego emoji.

Emoji z różnymi włosami i kolorami skóry Apple 2018 (Unicode 11.0)
Emoji z różnymi włosami i kolorami skóry iOS 12 Apple 2018 (Unicode 11.0)

— Bez wątpienia chcemy w Apple, aby zawsze wczuć się w emoji i właśnie to robimy, ale naprawdę podejmujemy te decyzje bardzo indywidualnie — powiedział Dye.

Apple często mówi o dodawaniu bardziej różnorodnych opcji, takich jak emoji dla czarnoskórych rodzin, ale wyzwaniem jest stworzenie odpowiedniego interfejsu.

Emoji 2018 Apple

Wszystkie nowe, udostępniane dziś emoji Apple’a będą dostępne w systemach iOS, macOS i watchOS, dołączając do setek dostępnych już opcji emoji. Apple nie powiedziało, kiedy nowe emoji zostanie wydane, ale mogą pojawić się wraz z wydaniem systemu iOS 12 we wrześniu lub w którejś aktualizacji mobilnego systemu iOS 12.x jeszcze w tym roku.

źródła: MacRumors via Apple Newsroom i Emojipedia