Francuska i chorwacka strona WWW Apple’a z piłkarskim akcentem

Apple kibicuje finalistom pucharu świata w piłce nożnej FIFA 2018 na swojej francuskiej i chorwackiej stronie WWW, dodając piłkarskie akcenty.

Piłkarskie akcenty na Apple.com we Francji i Chorwacji

Przed jutrzejszym finałem Pucharu Świata FIFA 2018 pomiędzy Francją a Chorwacją, Apple dołącza do kibicowania. Firma dodała na swoich głównych francuskich i chorwackich stronach internetowych krótkie animacje o tematyce piłkarskiej, które pojawiają się zaraz po wejściu na stronę.

Na francuskiej wersji strony pojawia się 3-sekundowa animacja przedstawiająca poruszające się piłki ⚽️ i flagi Francji ??. Po jednokrotnym odtworzeniu wideo znika i ładuje się zwykła strona główna Apple’a.

Dla chorwackich fanów piłki nożnej strona główna Apple’a ma podobną konstrukcję, aczkolwiek bez chorwackiej flagi. Zamiast tego pojawiają się emoji ognia ? i serca ❤️, a także piłki nożne ⚽️.

Apple rzadko nawiązuje na swojej stronie do ważnych wydarzeń, więc ta zmiana podkreśla, że firma jest podekscytowana jutrzejszym finałem Pucharu Świata FIFA 2018. W przeszłości strona główna Apple.com została zmieniona po śmierci Steve’a Jobsa, podczas kampanii reklamowej Shot on iPhone, Global Accessibility Awareness Day i kilku innych.

Apple dodało też on specjalne funkcje związane z Mundialem do Siri i Apple News i wydało kilka reklam o tematyce piłkarskiej.

Komu kibicujecie podczas jutrzejszego meczu?