Najnowsze doniesienia na temat Apple Watch Series 4

Makiety Apple Watch Series 4 pokazują, jak mogłoby wyglądać urządzenie, które Apple prawdopodobnie zaprezentuje podczas wrześniowej konferencji.

Apple Watch Series 4 (kocepcja)

W środę renomowany analityk Ming-Chi Kuo powtórzył swoje przypuszczenia, że wyświetlacz nowego smartwatcha Apple Watch Series 4 wzrośnie o 15 proc. w modelu czwartej generacji. W sieci pojawiło się kilka konceptów i makiet pokazujących, jak może wyglądać zegarek Apple’a z  dodatkową przestrzenią na ekran.

Ponadto Ben Geskin porównał na Twitterze obecny model Apple Watch Series 3 z proponowaną wersją, która prawdopodobnie zobaczymy tej jesieni. Jak widać, w tej wersji większy wyświetlacz nie zmienia istniejących fizycznych wymiarów zegarka, a zamiast tego ramki urządzenia zostały zmniejszone.

Tymczasem projektant Ryan Jones przewiduje pojawienie się  Series 4 (38 mm) z ekranem o 38 proc. większym niż obecny model i model 42 mm, który ma 35 proc. więcej miejsca na wyświetlacz.

Przeczytaj także: Apple Watch Series 3 jest w ofercie T-Mobile, ale bez LTE…

Sugerowane wielkości ekranu nowego Apple Watcha 4

Kuo wierzy, że tegoroczne zegarki Apple’a będą miały większe tarcze. Dwa nowe modele mogą mierzyć odpowiednio 1,57 cala (39,9 mm) i 1,78 cala (45,2 mm) i mogą być wyposażone w funkcję wykrywania tętna.

Wymiary wyświetlacza obecnej generacji Apple Watcha Series 3
Wymiary wyświetlacza obecnej generacji Apple Watcha Series 3

W poprzednich przewidywaniach analityk stwierdził, że następny Apple Watch kolejnej generacji będzie miał „modniejszą konstrukcję”, wiekszą pojemność baterii oraz nowe czujniki zdrowia – inne niż tylko monitorowanie pracy serca.

Jak może zmienić się ekran smartwatcha Apple'a 4. generacji?
Jak może zmienić się ekran smartwatcha Apple’a 4. generacji?

Jedną z rzeczy, która prawdopodobnie nie zmieni się w tegorocznym modelu, jest specyfikacja pasków Apple Watcha. Oczekuje się, że istniejące paski będą pasować idealnie do Apple Watch Series 4.

Przewidywana wielkość ekranu Apple Watch Series 4 w porównaniu z Series 3
Przewidywana wielkość ekranu Apple Watch Series 4 w porównaniu z Series 3

Jest połowa lipca, a więc coraz częściej zaczną pojawiać się kolejne doniesienia i przewidywania, które zweryfikujemy dopiero po oficjalnej konferencji Apple’a, która tradycyjnie odbędzie się zapewne w pierwszej połowie września.

Jeśli planujecie zakup Apple Watcha, a wreszcie jest po co, ponieważ Apple Pay wreszcie dostępne jest w naszym kraju, to poczekajcie jeszcze dwa miesiące. We wrześniu może ukazać się całkowicie nowy model w podobnej cenie, a 3. generacja z pewnością potanieje.

źródło: iDownloadBlog, Apple Developer Human Interface Guidelines Display Sizes