Mozilla testuje menedżera haseł Firefox Lockbox na iOS-a

W programie testowym Firefox Test Pilot pojawiły się dwie nowe aplikacje od Mozilli: Notatki na Androida oraz nowy menedżer haseł Firefox Lockbox na urządzenia z systemem iOS.

Firefox Test Pilot

Firefox Test Pilot to program, który pozwala użytkownikom, którzy pobrali stabilne wersje przeglądarki, wypróbować funkcje eksperymentalne bez konieczności podejmowania ryzyka związanego z korzystaniem z wersji beta. Dziś zespół Mozilli ogłosił, że w program Firefox Test Pilot działa także dla aplikacji na urządzenia mobilne.

Mozilla udostępniła 2 nowe funkcje do wypróbowania

Pierwszą funkcją jest Firefox Lockbox – jest to menedżer haseł, który pozwala przeglądarce automatycznie logować się do dowolnej witryny, dla której zapisaliśmy hasło. Działa zarówno z Face ID i Touch ID, ale aplikacja mobilna obecnie jest dostępna tylko na iOS-a.

Przeczytaj także: Firefox Monitor sprawdzi, czy Twoje hasło zostało skradzione

Firefox Lockbox na iOS-a (App Store screen)
Firefox Lockbox na iOS-a (App Store screen)

Zobacz film promujący tę aplikację:

Ale użytkownicy Androida nie powinni czuć się pominięci. Notes by Firefox to aplikacja mobilna tylko na Androida, która umożliwia zapisywanie notatek i komentarzy bezpośrednio z przeglądarki. Notatki synchronizują się z różnymi platformami, dzięki czemu mamy dostęp do tego, co napisaliśmy w wersji przeglądarki Firefox na komputery.

Notes by Firefox (Google Play screen)
Notes by Firefox (Google Play screen)

Jeśli martwisz się bezpieczeństwem, ta funkcja ma szyfrowanie end-to-end, więc jesteś jedyną osobą, która będzie mogła czytać zapisane notatki.

Każdy użytkownik może uczestniczyć w programie testowym. Wystarczy założyć konto Firefox i korzystać z Firefox Sync. Należy pamiętać, że Notatki i Lockbox są to funkcje testowe, więc można natrafić na drobne błędy, które można zgłosić na testpilot.firefox.com.

Aplikację Lockbox można pobrać z amerykańskiego sklepu App Store, a Notes by Firefox ze sklepu Google Play.

źródło: Firefox Test Pilot