Serial „Ingress: The Animation” pojawi się w serwisie Netflix

Seria anime inspirowana grą mobilną „Ingress: The Animation” będzie dostępna w serwisie Netflix, jeszcze przed październikową premierą gry Ingress Prime.

Serial „Ingress: The Animation” (Netflix 2018)

Nie ma wątpliwości, że mająca już dwa lata gra Pokémon Go przyćmiła swój pierwowzór, czyli jedną z pierwszych gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość – Ingress od Niantic z 2012 roku.

Twórcy gry mogą mieć doskonały sposób na ponowne wskrzeszenie gry i zwiększenie zainteresowania nowym wydaniem Ingreess Prime. Nowy serial animowany Ingress: The Animation, który pojawi się na Netfliksie może ponownie przyciągnąć uwagę graczy.

Variety dowiedziało się, że Netflix, Fuij TV i Crafter współpracują nad serialem anime pt. Ingress: The Animation, który posłuży za wprowadzenie do zbliżającej się gry Ingress Prime. Zarówno serial jak i gra mają zostać wydane w październiku tego roku.

Nowy tytuł skupia się na dwóch postaciach, Makoto i Sarah, które zmagają się z efektami egzotycznej materii rozprzestrzeniającej się na Ziemi. Są uwikłani w bitwę pomiędzy Oświeceniem i Odpornością, uciekając przed tajemniczą postacią (Jack) aby dowiedzieć się dlaczego firma nadużywa egzotycznej materii do nikczemnych celów.  Dyrektor artystyczny Takeshi Honda odpowiedzialny jest za animację i stworzenie nowych postaci.

Przeczytaj także: Pełna lista wydarzeń Ingress Live w świecie rzeczywistym w 2018 roku

Równoczesne uruchomienie serialu i nowej gry AR może przynieść wiele korzyści obu projektom. Ingress Prime ma wykorzystywać doświadczenie zdobyte przy tworzeniu i rozwijaniu popularnej gry Pokémon Go, w tym bardziej przystępną rozgrywkę i bardziej przyjazne doświadczenia. Może to mieć kluczowe znaczenie w pozyskaniu nowych graczy, którzy mogą być zaintrygowani ofertą Netflixa, ale mają niewielkie lub żadne doświadczenia z samą grą. Niezależnie od tego, czy to zadziała, jest to rzadki eksperyment w korzystaniu z platformy streamingowej jako narzędzia marketingowego dla gry wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość.

źródło: Engadget via Variety