Klawiatura Moje ING pozwala na realizację płatności mobilnych

W ostatniej aktualizacji aplikacji bankowości mobilnej „Moje ING mobile” bank wprowadził nową funkcję – Klawiaturę Moje ING, dzięki której można realizować szybkie płatności mobilne i płacić BLIKiem.

Co prawda ING Bank nie udostępnił swoim klientom płatności mobilnych Apple Pay, które prawdopodobnie już wkrótce przebiją Google Pay w Polsce pod względem liczby użytkowników, ale wprowadził dla swoich klientów dziwną, choć oryginalną funkcję o nazwie „Klawiatura Moje ING”. Czy klawiatura zrekompensuje klientom tego banku, korzystającym z iPhone’ów, brak płatności Apple Pay? Chyba nie, ale na pewno jest oryginalnym i osobliwym pomysłem.

Klawiatura ING ma pozwalać w szybki, wygodny i bezpieczny sposób realizować przelewy w komunikatorach (np. wiadomościach) z poziomu klawiatury telefonu, a wkrótce także płacić za zakupy w internecie. To bardzo dziwne posunięcie, biorąc pod uwagę, że takie rozwiązania posiada już Apple Pay, Google Pay czy BLIK.

To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce i jedna z kilku nowości, które w najbliższym czasie wzbogacą aplikację mobilną ING. Podejrzewam, że Klawiatura Moje ING jest bardziej gadżetem, który pozwoli wyróżnić się aplikacji banku na rynku i z pewnością będzie przydatna dla klientów.

Przeczytaj także: Ranking bankowości mobilnej i internetowej (Newsweek 2017)

Jak działa Klawiatura Moje ING?

Klawiatura Moje ING to nowy na polskim rynku sposób na przelewy w komunikatorach i płacenie za zakupy w internecie. Pozwala przekazać pieniądze wprost na numer telefonu rozmówcy w trakcie rozmowy na komunikatorze lub SMS-ie, bez konieczności przechodzenia do aplikacji banku. Pieniądze natychmiast znajdą się na koncie rozmówcy.

Z Klawiatury Moje ING na co dzień można korzystać jak z każdej innej klawiatury ekranowej – to co wyróżnia ją, to będący zawsze pod ręką przycisk z logo ING. Po jego naciśnięciu użytkownik może wybrać jedną z dwóch opcji: Przelew na telefon lub Kod BLIK (funkcja dostępna już wkrótce). Cały proces wykonywania transakcji odbywa się z poziomu klawiatury i wymaga jedynie zatwierdzenia kodem PIN (w przypadku płatności BLIK-iem w aplikacji).

Jak przelać pieniądze za pomocą Klawiatury Moje ING?
Jak przelać pieniądze za pomocą Klawiatury Moje ING?

Klawiatura Moje ING jest częścią aplikacji bankowości mobilnej Moje ING mobile, dlatego transakcje wykonywane za jej pomocą są tak samo bezpieczne jak te wykonywane w aplikacji. Bank nie zbiera ani nie przekazuje nikomu danych lub treści wpisywanych przez użytkowników za pomocą klawiatury.

Jak płacić BLIKiem za pomocą Klawiatury ING?

Klawiatura to tylko jedna z nowości, z których w najbliższym czasie będą mogli korzystać użytkownicy Moje ING mobile. Bank planuje jeszcze w tym roku wprowadzić w aplikacji m.in. możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej, kodów do gier oraz doładowań liczników na prąd.

źródło: informacja prasowa